Katmer Şöleni Çerkezköy’de düzenlenecek

Tokat Yeşilyurt Kuşçu Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin tanışma amaçlı olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ömer Geçit, her yıl Temmuz ayında gerçekleştirdikleri katmer şölenini buyıl Çerkezköy’de düzenleyeceklerini söyledi.

Katmer Şöleni Çerkezköy’de düzenlenecek
ÇerkezköyBakış - İstanbul’un Silivri İlçesinde faaliyet gösteren Tokat Yeşilyurt Kuşçu Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri dün saat 15.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret ettiler.
BAŞKAN ERTEM’E ÇİÇEK SUNDULAR
Ziyarette Dernek Başkanı Ömer Geçit ile birlikte Dernek üyeleri Ahmet Karaman, Mustafa Temizel, derneğin Çerkezköy üyelerinden Kenan Tatlı, Ahmet Göreli, Akif Aydın ve İsmail Kalpakçı yer aldı. Ziyarette dernek üyeleri Başkan Ertem’e çiçek sundular.
“6’NCI ŞÖLENİ ÇERKEZKÖY’DE DÜŞÜNÜYORUZ’’
Ziyaretin tanışma amaçlı olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Ömer Geçit, daha sonra da dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çerkezköy’de Kuşçu beldesinden 150 hanenin yaşadığını belirten Geçit, “Derneğimizin merkezi Silivri olmasına rağmen üyelerimizin çoğunluğu Çerkezköy’de yaşıyor. 2008 yılında faaliyet geçirdiğimiz derneğimizde bugüne kadar birçok etkinliğe imza attık. Tabela derneği olmamak adına faaliyetlerle dolu bir derneğiz. Her yıl Temmuz ayının ilk haftasında Katmer şöleni yaptık ve bu yıl 6’ncısını yapacağımız şöleni Çerkezköy’de yapmayı planlıyoruz. Katmer şöleni yapamazsak bile gece düzenleyerek Tokatlı hemşerilerimizi burada bir araya getirmek istiyoruz” dedi.

banner287


“KENDİ KÜLTÜRÜNÜZÜ YAŞATARAK FAALİYET YAPMALISINIZ’’
Memleketinden ayrılarak gurbete gelen herkesin aş ve iş için onca zorluğa katlandığını ifade eden Başkan Ali Ertem, “Ben de gurbetçi olarak Çerkezköy’e geldim ama artık buraya yerleştim. Artık gurbetçi değil birer Çerkezköylüyüz. Derneklerin bir çoğu açıldıktan sonra lokal olarak faaliyetlerine devam ediyor. Dernek dediğiniz kendi kültürlerini yaşatarak faaliyetlerine devam etmesi gerekir. Dernek mensupları aidatlarını ödedikleri taktirde derneklerine sahip çıkmış olurlar. Ücretlerin de yüksek olduğunu düşünmüyorum. Derneklere sahip çıkıldığı taktirde kendi kültürlerini de en iyi şekilde yansıtacaklarını düşünüyorum.” diye konuştu.
TÜM DERNEKLER BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE HAREKET ETMELİ
Çerkezköy’ün kozmopolit bir bölge olduğunu belirten Başkan Ertem, “Burada faaliyet gösteren birçok dernek kendi belirledikleri kahvelerde bir araya geliyorlar. Bunu ortadan kaldırmak adına tüm derneklerin birlik beraberlik içinde hareket etmeleri çok daha güzel olacaktır” dedi. Yapılan fikir alışverişlerinin ardından kısa bir süre daha sohbet eden dernek üyeleri daha sonra Ali Ertem’in makamından ayrıldılar.
 Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306