Kavşak ve refüjlere 60 bin çiçek ekilecek

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde kavşak ve refüjlere 50 bin lale soğanı ve 10 bin de mevsim çiçeği olmak üzere toplam 60 bin çiçek ekilecek.

Kavşak ve refüjlere 60 bin çiçek ekilecek
ÇerkezköyBakış -Park ve bahçeler Müdürlüğü’nce kavşak ve refüjlere çiçekler ekilecek.
EKİMLERE START VERİLDİ
Çerkezköy belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre ilçe genelindeki çiçek ekimlerine start verildi. Çalışmalar kapsamında toplam 60 bin lale soğanı ile 10 bini de çuha ile menekşe olan mevsim çiçekleri ekilecek.
“KAVŞAKLAR VE REFÜJLER RENKLENECEK’’
Yetkililer şu ana kadar 10 bin lale soğanının ekiminin tamamlandığı bilgisi vererek, ekimlerin kavşak ve refüjlerde yapıldığını belirttiler. Hava şartları dolayısıyla çiçek ekimlerinin yavaş ilerlediğine dikkat çeken yetkililer, “Havaların ısınması durumunda çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Tohumların filizlenmesiyle birlikte de kavşak ve refüjler renklenecek.’’ Dediler.
banner287
TOHUMLARIN ÜZERİ TEL ÖRGÜYLE ÇEVRİLDİ
Öte yandan ekim işini gerçekleştiren çalışanlar tohumların üzerilerinin tel örgüyle çevrildiğini aktararak, “Böylelikle tohumların ekildiği toprağın köpek ve kedi gibi hayvanlar tarafından eşilerek zarar görmesi engelleniyor.’’ bilgisini verdiler.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306