Kaymakam Abban vatandaşlarla bir araya geldi

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Halkla Buluşma Toplantısı kapsamında Fevzi Paşa Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaymakam Abban vatandaşlarla bir araya geldi

banner287
Çerkezköy Bakış - Mahallede bir kıraathanede yapılan toplantıya Kaymakam Abban’a İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun,  İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Çerkezköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nuray Koç, İlçe Yazı İşleri Müdürü Muhteber Kuralay, Fevzi Paşa Mahallesi Muhtarı Turhan Ersöz eşlik etti.
Burada vatandaşlar Kaymakam Abban’a “Sizin gözünüzden bakacak olursak ilçemizin ne gibi eksiklikleri var. Nelerin yapılması gerekiyor?” diye bir soru iletti. Bu soruya Kaymakam Abban,  “Özellikle sanayiden dolayı iş olanaklarının fazla olması sebebi ile ilçemizde her yıl yaklaşık yüzde 10 nüfus artmaktadır. Bu hızlı nüfus artışı da alt yapı yetersizliğini, trafik sorununu, güvenlik sorununu, eğitim problemini beraberinde getirmektedir. İlk göreve başladığımda karşılaştığımız en büyük sorun eğitim sorunuydu. Sınıflarımız çok kalabalık, dersliklerimiz yetersiz, fiziki şartlarımız çok iyi değildi. Hayırseverlerimiz ile birlikte el ele vererek şimdiye kadar 18 tane okul projemizi yatırım programlarına aldık.  Bu projelerimizin tamamlanmasından sonra ilçemizde ki eğitim sorununu büyük ölçüde çözeceğimizi umuyorum. İlçemizde karşılaştığımız diğer sorunları de elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
selami
selami - 1 yıl Önce

Kapaklıya bağlı Karaağaçtan Çerkezköy orta-lise okullarına bir çok öğrenci neden alınıyor? Sonra okul yetmiyor. Dışarıdan gelenler de ayrı bir sorun ama bu işin bir kısmını Kapaklı da yüklenmeli.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306