Kaymakam, Sakatlar Derneği’ni tebrik etti

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay; beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti.

Kaymakam, Sakatlar Derneği’ni tebrik etti
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay; beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti.  3 Aralık günü Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette Kaymakam Kubilay, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin kendisinin meslek hayatı boyunca görmüş olduğu et aktif dernek olduğunu söyleyerek kendilerini tebrik etti.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni ziyaret etti.
Kubilay ziyaretinde; Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında 3 Aralık gününün Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.DERNEĞİ TEBRİK ETTİ
“Doğrusu bizim meslek hayatımızda görmediğimiz güzellikte etkinliklere imza atan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ni tebrik ediyorum” diyen Kaymakam Kubilay “Bir toplumun gelişmişlik düzeyi engellileri sunulan imkân ve hizmetlerle doğrudan orantılıdır. Hepimiz gücümüz ve imkânımız ölçüsünde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı bir şeyler yapmak durumundayız, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bu yapacaklarımızın toplumumuza olan saygımızın göstergelerinden birisidir. Bunun için her şeyi devletten beklemek mümkün değil. Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırseverlerin de etkin rol oynaması önemli bununla ilgili” diye konuştu.
HER KONUDA YANLARINDAYIZ
“İlçemizde bununla ilgili önemli gelişmeler olduğunu görüyoruz. Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla Engelliler Yaşam Evi’ni ilçemize kazandıran Dernek Başkanı Hayrettin Çetinkaya ve dernek yönetimine teşekkür ediyor ve onları tebrik ediyorum” diyen Kubilay “Bir de Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Okulumuz var. Bu okulumuzu ilçemize kazandıran Müjgan-Serkan Karagöz çiftine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımız için onlara korumacı değil, fırsat eşitliği sağlayan bir düşünce içinde olmamız gerekli. Kaymakamlık olarak her konuda yanlarında olduğumuzu belirtiyorum” ifadelerini kullandı.MÜZİK ODASINDAN YARARLANABİLECEKLER
“Kısa bir zaman önce dernek başkanımız dilekçeyle Kaymakamlığımıza başvurmuştu. Başvurusunda dernek olarak ritm grubu kurduklarını ve bu anlamda müzik aletlerine ihtiyaçları olduğunu belirtmişti” diyen Kubilay “Mevlana İlkokul’umuza kurduğumuz bir müzik sınıfımız var. Bu müzik sınıfını derneğin kullanımına açacağız. Gerekirse Halk Eğitim Merkezi de destek verecektir. Elimizde son sistem her şey var” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 15:11

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510