Kazandığı ödülü, okuluna bağışladı

Yanıkağıl Ortaokulu tarafından düzenlenen ezbere yerel ağız şiir yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Kazandığı ödülü, okuluna bağışladı
Yanıkağıl Ortaokulu tarafından düzenlenen ezbere yerel ağız şiir yarışması renkli görüntülere sahne oldu.  Yarışmada Yanıkağıl Ortaokulu öğrencilerinden Beyza Gey, Erzurum yöresine ait şiiri ile birinci olurken, ortaokul öğrencisi Beyza Gey’in, kazandığı para ödülünü okulunun ihtiyaçlarını karşılamak için okuluna bağışlaması tüm katılımcılar tarafından takdir edildi.

Yanıkağıl Ortaokulu tarafından düzenlenen ezbere yerel ağız şiir yarışması renkli görüntülere sahne oldu. 

GENİŞ KATILIM


Dün saat 10:00’da başlayan etkinliğe Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ender Dubaz, Kapaklı İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Tekin Oruç, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, AK Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezahat Erdoğan, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ


Programın açılış konuşmasını yapan Yanıkağıl Ortaokulu Müdürü Ercan Küçük, şiirin kalem ile kağıdın son dansı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin farklı yörelerinin ağzı ve şivesi ile öğrencilerin şiirler seslendireceğini kaydeden Okul Müdürü Ercan Küçük, tüm öğrencilere başarılar dileyerek katılımcılara da katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ŞİİRLER SESLENDİRİLDİ


Okul Müdürünün konuşmasının ardından öğrenciler sırayla şiirlerini seslendirmek için sahne aldı. İlk olarak Kapaklı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Edanur Kandemir Ege yöresine ait şiir seslendirdi. Daha sonra Ege bölgesi ağzı ile şiir seslendiren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencilerinden Erdoğan Canbayar sahne aldı. Sırasıyla Bahçeağıl Ortaokulu Öğrencilerinden Melisa Sarıça Ege yöresi, Karaağaç İlkokulu’ndan Buse Yurtkulu Tokat yöresi, Kapaklı İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hülya Sağlam Van yöresi, Yanıkağıl Ortaokulu’ndan Beyza Gey Erzurum yöresi, Pınarça Ortaokulu’ndan Ebru Doğan Azerbaycan yöresi ve son olarak Yıldızkent Ortaokulu’ndan İkbal Egezer Urfa yöresine ait şiirleri seslendirdi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ


Şiirlerin seslendirilmesinin ardından 6 öğretmenden oluşan jüri üyeleri puanlama sistemi ile yarışmanın ilk 3’e giren öğrencilerini belirledi. Yapılan değerlendirme sonucunda Yanıkağıl Ortaokulu’ndan Beyza Gey, Erzurum yöresi ağzı ile seslendirdiği şiiri ile birinci oldu. İkinci ise Azerbaycan ağzı ile şiir seslendiren Pınarça Ortaokulu’ndan Ebru Doğan olurken, üçüncülüğü ise Ege yöresi ağzı ile şiir seslendiren Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencilerinden Erdoğan Canbayar elde etti.

TAKDİR EDİLDİ


Yarışmada dereceye giren öğrenciler protokol mensupları tarafından ödüllendirilirken, birinci olan Beyza Gey, yarışmada kazandığı para ödülünü, ihtiyaçların karşılanması için eğitim gördüğü Yanıkağıl Ortaokulu’na bağışladı. Öğrencinin bu duyarlı davranışı başta Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz olmak üzere herkes tarafından takdir topladı.

GÜRBÜZ GÜZEL PERFORMANSI ES GEÇMEDİ


Programın sonunda kısa bir konuşma yapan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yarışmada derece elde edemeyen fakat iyi bir performans sergileyen Edanur Kandemir’e mansiyon ödülü verilmesini istedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 17:45

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510