Kefen değil, gelinlik giymek istiyorum

Milyonda bir görülen Gardner Sendromu hastalığının pençesinde, yaşam savaşı veren Tekirdağlı 23 yaşındaki Refiye Yılmaz’a yardım yağıyor. Yardımların ardından yaşamak için ümitlendiği söyleyen Yılmaz, “Kefen değil gelinlik giymek istiyorum. Ölüm değil yaşamak istiyorum.” dedi.

Kefen değil, gelinlik giymek istiyorum
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ'da yaşayan Refiye Yılmaz, 7 yıl önce yakalandığı Gardner Sendromu hastalığına karşı yaşam mücadelesi veriyor. 6 ay ömrü kalan Refiye'nin Miami Hastanesi'nde yapılacak nakille sağlığına tamamen kavuşabilmesi için 1 milyon dolar gerekiyor.
YARDIMLAR ÇIĞI GİBİ BÜYÜDÜ
Markette çalışan ve milyonda bir görülen bir hastalık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Refiye Yılmaz için Tekirdağ Valiliği harekete geçti, Kızılay yardım kampanyası başlattı, SGK seferber oldu. Refiye'ye hemen yardım etmek isteyenler cep telefonlarından RY yazıp 2868'e mesaj atabiliyorlar. Sağlık Bakanlığı ise çalışma başlattı. Halk Bankası’nda açılan yardım ise 100 bin TL civarına ulaştı.
‘ÜMİTLENDİM, YAŞAM İSTİYORUM’
Yapılan yardımlardan dolayı memnun olduğunu dile getiren Refiye Yılmaz, “Yardımlardan sonra ümitlendim. Yaşama sevinci gibi güzel bir şey var mı? Ben daha 23 yaşındayım benim ömrümde daha çok uzun yıllar olması gerekiyor. Sesimi çığlığımı duyan bütün Türk halkına buradan teşekkür ediyorum. Sesime ses verdiler. Sesimi duydular. Sesimi duyurdular. Telefonlar alıyorum. Yardımlar yapılıyor. Yetkili makamlar sesimi duydu. İnşallah beni organ nakli için gönderecekler.” dedi.
KEFEN DEĞİL GELİNLİK GİYMEK İSTİYORUM
Hayatının baharında ölmek istemediğini kaydeden Yılmaz, “Ben daha 23 yaşındayım. Kefen değil gelinlik giymek istiyorum. Ölüm değil yaşamak istiyorum.” dedi. Yardım yapanlara teşekkür eden Baba Mustafa Yılmaz, “Sesimizi bütün Türkiye duydu. Bundan sonra devletimiz bizimle ilgilenecek ve gerekli çalışmayı yapacaktır. Ben herkese çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.
banner287
ANNENİN YÜZLERİ GÜLÜYOR
Kızı Refiye’ye sarılarak yüzünden öpen anne Esma Yılmaz, “Refiye’nin hastalığından kurtulamayacağını düşünüyorduk. Sesimizi bütün Türkiye duydu. Herkesten Allah razı olsun. Kızımın mutluluğunu istiyorum. Refiye’nin beyaz gelinlikler içinde olmasını istiyorum. Kızımın okulunu okuyup devlete millete yararlı olmasını istiyorum.” dedi.
BAKAN TALİMAT VERDİ
Refiye Yılmaz'ın durumunu gündeme getirilmesinin ardından, konu Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e aktarıldı. Çelik de, "ne gerekiyorsa yapın" talimatı verdi.
“GEREKİRSE YURTDIŞINA DA GÖNDERİRİZ’’
Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, Refiye Yılmaz'a sahip çıktı. Bakan Akdağ, yaptığı açıklamada, "Refiye Yılmaz sahipsiz değildi, bundan sonra da sahipsiz olmayacak" diye konuştu. Basın danışmanı aracılığıyla Hürriyet'e açıklama yapan Bakan Akdağ, gerekmesi halinde Refiye Yılmaz'ın yurtdışında tedaviye gönderilebileceğini söyledi. Sağlık Bakanı şu ifadeyi kullandı:  "Kamuoyunun duyarlılığı, bizim milletimizin kadirşinaslığını gösteriyor. Refiye Yılmaz, hiçbir zaman sahipsiz değil, bundan sonra da olmayacak. Dünyaya sağlık hizmeti götüren, Afrika'ya hastane açan hükümetimiz, kendi vatandaşımız tedavi ettirmekten aciz değildir. Gerekirse, Refiye Yılmaz'ın yurtdışındaki tedavi ücretlerini hükümetimiz karşılayacak durumdadır." Tepecik hastanesinin ince bağırsak nakilleri konusunda dünyanın önde gelen tedavi merkezlerinden biri olduğunu da kaydeden Akdağ, "uzmanlar tarafından tedavisinin yurtdışında yapılacağı yolunda bir karar çıkması halinde, hükümetimiz yurtdışı tedavi masraflarını da karşılayacaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306