Kış lastiği takmayana 500 TL ceza

Çeken Kardeşler Oto Lastik Firması sahibi Ayhan Çeken, kış aylarında kazaları aza indirmesi hedeflenen kış lastiği uygulamasının 12 Kasım itibari ile yürürlüğe girdiğini söyleyerek ‘’ 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirildi. Kış lastiği takmayanlar 500 TL ceza ödeyecek.’’ dedi.

Kış lastiği takmayana 500 TL ceza
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çeken kardeşler Oto Lastik Firması sahibi Ayhan Çeken, soğukların tamamen hissedilir hale geldiği şu günlerde bakanlığın kış lastiği uygulaması hakkında bilgi vererek, konu hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.
CEZASI 500 TL
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlara her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirdiği bilgisi veren Çeken, kış lastiği takmayanların ise 500 TL ceza ödemek zorunda kalacağını ifade etti.
KIŞ LASTİKLERİ NE SAĞLAR?
Ayhan Çeken, kış lastikleri hakkında detaylı bilgi vererek, “Kış lastikleri en zorlu şartlarda bile sürücüye maksimum güvenlik ve ideal sürüş konforu sağlar. Eğer sürücüler en zorlu kış koşullarında; daha fazla fren emniyeti, aracı yönlendirme kabiliyeti, üstün çekiş, etkin su boşaltımı, ıslak ve buzlu zeminlerde yola tam temas, suda kızaklanmaya karşı direnç ve +7 derecenin altında bile üstün yola tutunma bekliyorlarsa kış lastikleri kullanılmalıdır.’’diye konuştu.
“ÇERKEZKÖY’DE TÜM ARAÇLARIN KIŞ LASTİĞİ KULLANMASI GEREK’’
banner287
“Özellikle Çerkezköy gibi kozmopolitan ve sanayinin çok yoğun olduğu bir yerde ticari ya da hususi tüm araçlara kış lastiğinin kesinlikle takılması gereklidir.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Çeken şunları söyledi:  “uygulamanın ardından talep patlaması yaşanıyor. Herkes şu an ciddi halde lastik soruyor. Bu tip tedbirlerin çok daha önceden alınmış olması gerekirdi. Yani yaz dönemlerinden bu yana bunun hazırlıkları yapılsaydı şu anki yoğunluk olmayacaktı. Bizler daha rahat taleplere cevap verecektik. Fakat, şu an hem stoklardaki bulunabilirlik hem de bunun yanı sıra servislerimizdeki yoğunluk bizi bu anlamda sıkıntıya sokuyor.’’
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306