Kız Meslek Lisesi öğrencileri İtalya’da eğitim alacak

Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri ‘Bilgisayar Destekli Hazır Giyim Modelistliği Eğitimi’ projesi kapsamında mesleki eğitim almak için İtalya’ya gittiler. Yolculuk öncesi öğrenci ve okul yetkilileri Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

Kız Meslek Lisesi öğrencileri İtalya’da eğitim alacak
ÇerkezköyBakış - Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri eğitim için İtalya’ya gitti.
ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER İTALYA’YA GİTTİ
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen ‘Bilgisayar Destekli Hazır Giyim Modelistliği Eğitimi’ projesi kapsamında mesleki eğitim almak için Pazar günü İtalya’ya giden Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, eğitim öncesi Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan ile Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyaretlerde Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Mehmet Demirci, Müdür Yardımcısı Gökhan Baş, öğrencilere eşlik edecek öğretmenlerden Gözdenur Önder ile İtalya’ya giden öğrenciler yer aldı.
İTALYA’DA MESLEKİ EĞİTİM ALACAKLAR
Heyet ilk olarak Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret etti. Ziyaretin sadece proje ile ilgili bilgi vermek olduğunu söyleyen Okul Müdürü Mehmet Demirci, bu tip projelerde yer almanın Çerkezköy açısından da yararlı olduğuna değinerek, “Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri 2012 teklif çağrısı döneminde Saray Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin sunduğu, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul olup finanse edilen ‘Bilgisayar Destekli Hazır Giyim Modelistliği Eğitimi’ projesi kapsamında İtalya’ya giderek mesleki eğitim alacaklar. 17 Mart- 13 Nisan tarihleri arasında İtalya ve Hollanda’da gerçekleşecek eğitimlere toplamda 24 öğrenci katılacak” dedi.

banner287


“EĞİTİM SAYESİNDE SEKTÖRÜ DAHA DA YAKINDAN İNCELEYECEKLER’’
İtalya’ya giden öğrenci sayısından da bahseden Mehmet Demirci, “İtalya’ya proje sahibi Saray Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden 5, proje ortağı Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden 6 olmak üzere toplam 11 öğrencinin gidecek. İtalya’daki eğitim programı, öğrenciler için farklı bir deneyim olacak. Öğrencilerimiz daha önce yurtdışına çıkmamıştı. Alacakları eğitim sayesinde sektörü daha yakından inceleme ve tanıma fırsatı bulacaklar. Buraya döndüklerinde de deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşacaklar. Avrupa’nın eğitim sistemini buraya taşıyacaklar. Mesleki eğiminin yanında kültürel birlik de sağlanmış olacak. Kısacası öğrencilerimize ve onlara eşlik eden öğretmenlere çok şey katacak” diye konuştu.
“ÖĞRENCİLER ADINA YARARLI BİR PROJE OLACAK’’
Projeyi beğendiğini ve öğrenciler açısından çok yararlı olacağını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, “Eğitim ilişkileri ve öğrencilerin gelişimi adına oldukça güzel bir proje olacak. Keşke giden öğrencilerin sayısı daha fazla olabilseydi’ derken, Okul Müdürü Demirci, Ertem’in “Öğrencilerin neye göre seçildiği” sorusu üzerine, “Okuldaki başarı durumlarına göre seçildiler” cevabını verdi. Ali Ertem’le bir süre daha sohbet eden heyet, daha sonra Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan’ı da ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306