Kızılpınar 3’e bölündü

Tekirdağ’ın en büyük mahallesi olan ve 40 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı Kızılpınar, kendi içerisinde 3 mahalleye bölündü.

Kızılpınar 3’e bölündü

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlayan Belediye Meclis toplantısı ardından gündem maddeleri ile devam etti.
Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 111 sayılı engellilere yapılan yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilirken, engellilere yapılacak yardımın aylık 625 TL olması olmasına ve 2019 yılında da devam etmesine karar verildi.

HUZUR SOKAK’TAKİ PARKA ÖZGE NUR VE GÜLCE DİKMEN İSMİ VERİLDİ

Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’ta yapılan parka Temmuz ayında meydana gelen Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özge Nur ve Gülce Dikmen isminin verilmesi görüşülerek,  İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

CANLI MÜZİK RUHSAT HARCI TESPİT EDİLDİ

Huzur Sokak’taki parka isim verilmesinin ardından Kaymakamlık Makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  2018/201 sayılı Meclis Kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile reddedildi.  Ardından gündemin 4. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, Tarife Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda yıllık 1000 TL olmasına oy birliği ile kabul edildi.
KARAAĞAÇ MODELİ
Büyükşehir Yasası kapsamında belde statüsünden mahalleye dönüşen ve nüfus yoğunluğu nedeniyle birçok ilçeden daha büyük konumdaki Karaağaç Mahallesi, 2015 yılında Kapaklı Belediye Meclisinin aldığı kararla 4’e bölünmesine karar vermişti. Yapılan çalışmalar neticesinde Karaağaç sınırları içinde Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi olmak üzere üç yeni mahalle daha oluşturulmuştu. Aynı uygulama, Tekirdağ’ın en büyük mahallesi konumundaki Kızılpınar Mahallesi içinde yapıldı. Çerkezköy Belediye Meclisinin önceki oturumunda incelenmek üzere komisyona gönderilen Kızılpınar kararı, bugün mecliste tekrar görüşüldü.

KIZILPINAR’A ARTIK 3 MAHALLE

Gündemin 5. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Kızılpınar Mahallesi’nin 3’e bölünmesi oy birliği ile kabul edildi. Kabul doğrultusunda 3’e bölünen Kızılpınar’da yeni oluşturulan mahallelere Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi ismi verilmesi ise oy çokluğu ile kabul edildi

7 MİLYON 500 BİN TL KREDİ ÇEKİLEBİLMESİ İÇİN YETKİ VERİLDİ

Gündemin son maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 27.12.2018 gün ve 1946 sayılı Meclis kararı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, kamulaştırma ve diğer işlemlerde kullanılmak üzere 7 milyon 500 bin TL kredi çekilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantıları sona erdi.

banner287

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 17:28

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306