Kızılpınar kararı pazartesi açıklanacak

Tekirdağ’ın en büyük mahallesi olan ve 40 binin üzerinde vatandaşın yaşadığı Kızılpınar Mahallesi kendi içerisinde mahallelere bölünecek. Konu belediye meclisinde görüşüldü ve detaylandırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Kızılpınar’ın kaç mahalleye bölüneceği pazartesi günü yapılacak olan meclisin 2. oturum toplantısında açıklanacak.

Kızılpınar kararı pazartesi açıklanacak

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Meclisi Başkan Vekili Uğur Erem Başkanlığı’nda yapıldı. Açılış ve yoklama ile başlayan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Ardından ilk olarak başkanlık makamının 17.12.2018 gün ve 112 sayılı diğer kuruluşlarla ilişkiler hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin tatil ayının tespiti görüşülerek, Ağustos ayının tatil ayı olması oy birliği ile kabul edildi.
DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ
Ardından Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonu Üyeliklerine Serdar Ürkmez, Rağbet Erol, Yüksel Sevil, Mehmet Soyhan ve Turgut İleri oy çokluğu ile seçildiler.
ENGELLİLERE YARDIM KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Daha sonra meclisi 4. gündem maddesinde yer alan başkanlık makamının 17.12.2018 gün ve 111 sayılı engellilere yapılan yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
UNVAN VE DERECE DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ
Gündemin 5. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2490 sayılı müzekkeresinin ekindeki (II) sayılı cetvel boş kadro değişikliğinde belirtildiği şekilde unvan ve derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, 5 adet kadroda unvan ve derece değişikliği yapılması oy birliği ile kabul edildi ve ardından yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2486 sayılı sözleşmeli personellerin 2019 yılında çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

banner287
ÖZGE VE GÜLCE’NİN İSMİ VERİLECEK
Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’ta yapılan parka Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özge Nur ve Gülce Dikmen isminin verilmesi görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Ardından Kaymakamlık Makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  2018/201 sayılı Meclis Kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi ve akabinde gündemin 9. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere Tarife Komisyonu’na havale edildi.
KIZILPINAR’A YENİ MAHALLELER
Gündemin 10. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, detaylı şekilde incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündeme sonradan ilave edilen Avukatlık hizmetlerinde kamulaştırma ve diğer işlemlerde kullanılmak üzere 7 milyon 500 bin TL kredi çekilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.  Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından 2019 yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 7 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’da Belediye Meclisi yeniden toplanacak.
KARAAĞAÇ MODELİ
Büyükşehir Yasası kapsamında belde statüsünden mahalleye dönüşen ve nüfus yoğunluğu nedeniyle birçok ilçeden daha büyük konumdaki Karaağaç Mahallesi, 2015 yılında Kapaklı Belediye Meclisinin aldığı kararla 4’e bölünmesine karar vermişti. Yapılan çalışmalar neticesinde Karaağaç sınırları içinde Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi olmak üzere üç yeni mahalle daha oluşturulmuştu. Aynı uygulama, Tekirdağ’ın en büyük mahallesi konumundaki Kızılpınar Mahallesi içinde yapılacak. Kızılpınar’ın yeni mahallelerinin pazartesi günü yapılacak olan meclisin ikinci oturumunda açıklanması bekleniyor.

 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306