Kızılpınar’da su borçları taksitlendirilecek

Kızılpınar Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek karara bağlandığı toplantıda alınan karar gereğince Belediye’ye en az 250 TL ve üzeri birikmiş su borcu olanların borç bedellerini 12 taksit halinde ödemelerine karara verildi.

Kızılpınar’da su borçları taksitlendirilecek
ÇerkezköyBakış - Kızılpınar Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı dün saat 14.30’da Belediye Başkanı Faruk Korkmaz Başkanlığında gerçekleştirildi.
MECLİS KORKMAZ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başlandı.  Meclis toplantısında ilk olarak iki adet dilekçe oy birliği ile gündeme alınırken, ardından da pazar yeri işgal harçlarının belirlenmesi konusu görüşülerek karara bağlandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl metrekare başına alınan harç bedelinin 2.5 TL olduğu belirtilirken, teknik bir hesap hatası sonucu bu rakamın 6 TL’ye çıktığı ifade kaydedildi. Çevre belediyelerin aldığı harç bedelleri ile ilgili yapılan açıklamada ise, Çerkezköy’de bu rakamın açık pazar için 3, kapalı pazar yeri için 6 TL olduğu, Kapaklı’da 2.35 TL, Veliköy’de 70 kuruş, Karaağaç’ta 2 TL alındığı belirtildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından alınacak fiyatın 3 TL olmasına oy birliği ile karar verildi.
SU BORÇLARI 12 TAKSİTTE ÖDENECEK
Toplantının devamında, su borçlarının taksitlendirilmesi ile ilgili talep görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından Belediye’ye en az 250 TL ve üzeri birikmiş su borcu olanların borç bedellerini 12 taksit halinde ödemelerine oy birliğiyle karar verildi
KORKMAZ’A YETKİ VERİLDİ
Bir sonraki gündem maddesinde belediye ile hisseli parsellerin parsel maliklerine devrinin yapılması için Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’a yetki verilmesi konusu görüşülerek karara bağlandı. Meclis Üyesi Celal Yeşilyurt’un çekimser kaldığı oylamada, Faruk Korkmaz’a yetki verilmesine oy çokluğu ile karar verildi. Meclis daha sonra, İmar Komisyon Raporlarını görüşerek karara bağladı.İmar Komisyonu’nun tavsiye kararında “Alanın büyük olması nedeniyle komisyon çalışmalarını henüz tamamlayamadığından, Revizyon İmar Plan çalışmaları tamamlandıktan sonra komisyonumuzca düzenlenecek rapor hazırlanarak meclise sunulacaktır” ifadelerine yer verirken, komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

banner287


KAT KARŞILIĞI VERİLECEK
Sonrasında komisyonun 847 ada 1 numaralı parselin imar plan tadilatının yapılması ve kat karşılığında verilmesi ile ilgili verdiği karar okundu.  Söz konusu alanda imar plan tadilatının revizyon çalışmaları tamamlandıktan sonra karara bağlanması yönünde karar veren İmar Komisyonu, 847 ada 1 nolu parselin kat karşılığı verilmesini ise uygun buldu. Yapılan oylamada, Celal Yeşilyurt ret oyu verirken, karar oy çokluğu ile kabul edildi. İmar Komisyonu’nun raporlarından sonra bu kez Bütçe Komisyon Raporları’na geçildi.
SÖZLEŞME AYNEN KALACAK
SS Yenişehir Konut Yapı Kooperatifi ile Belediye arasında yapılan sözleşmeden doğan gecikme cezaları ile fazla yapılan işin mahsuplaşması ile ilgili verilen kararda müteahhit firma ile belediye arasında yapılan sözleşmedeki maddelerin aynen uygulanması yönünde görüş bildirildi. Komisyonun kararı, oy çokluğu ile kabul edilirken, Celal Yeşilyurt red oyu kullandı.
OTELİN TALEBİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Gündeme eklenen dilekçenin ilkinde 499 ada 10 parseldeki 450 metrekare arsanın imar durumunun 2 kattan 4 kata çıkarılması talebi için, imar revizyonunun beklenmesine oy birliği ile karar verildi. My Tuana Otel’in verdiği dilekçede ise, söz konusu tesisin 23.01.2012 tarihinde ruhsat başvurusunu yaptığı, gerekli mercilerden otelin açılmasına engel olmadığına dair yazıların belediyeye iletildiği kaydedilirken, gerekli tadilatın yapılarak ruhsatın bir an önce verilmesi talep edildi. Konu oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Kızılpınar Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306