Kızılpınar’ın bütçesi 12 milyon 520 bin TL

Kızılpınar Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyon kararları görüşülerek karara bağlandı. Bir önceki meclis oturumunda 13 milyon 202 bin 700 TL olarak ön görülen 2013 yılı bütçesi bütçe komisyonunun kararı doğrultusunda 12 milyon 520 bin TL olarak kabul edildi. 2013 yılında uygulanacak olan vergi, harç ve ücretlerine ise zam yapılmadı.

Kızılpınar’ın bütçesi 12 milyon 520 bin TL
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kızılpınar Belediyesi Kasım Ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı.
MECLİS TOPLANTISININ İKİNCİ OTURUMU DÜN YAPILDI
Kızılpınar Belediyesi Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısının 2.oturumu dün saat 14.30’da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Faruk Korkmaz Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya mazeret bildirmeyen Ali Kaya Bektaş dışında tüm Meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Komisyonlara havale edilen konuların görüşüldüğü toplantıda ilk olarak 2013 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifeleri görüşüldü. Okunan komisyon raporunda 2013 yılında uygulanacak olan vergi, harç ve ücretlerinin 2012 yılında alınan tarifeler üzerinden alınması yönünde görüş bildirildi. Meclis üyeleri Celal Yeşilyurt, Hüseyin Şenses ile İbrahim Eren 2 yıldır hiçbir zam yapılmadığını ve yüzde 5’lik zam uygulanmasının uygun olacağı yönünde görüş bildirdiler.
ÜCRET TARİFELERİNE ZAM YOK
Yapılan bilgilendirmenin ardından Başkan Faruk Korkmaz, meclis üyelerinin haklı olduğunu bu seferlik komisyon kararına uyulması, daha sonra zam yapılabileceği yönünde açıklamada bulundu. Yapılan oylama sonucunda komisyon raporuna Celal Yeşilyurt ret oyu verirken, 2013 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifeleri komisyon raporu doğrultusunda oy çokluğuyla kabul edildi.
GELİR-GİDER BÜTÇESİ 12 MİLYON 520 BİN TL
Komisyona havale edilen bir diğer maddede yer alan 2013 yılı tahmini gelir ve gider bütçesinin görüşülmesine geçildi. Komisyon raporuna göre 2013 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi kalem kalem incelenerek 2013 yılı mali yılı gelir bütçesinin 12 milyon 520 bin TL, 2013 yılı mali yılı tahmini gider bütçesinin ise 12 milyon 520 bin TL ön görüldüğü açıklandı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından meclis üyeleri Hüseyin Şenses ile Celal Yeşilyurt bütçe komisyon kararına istinaden oy kullandıklarını ifade ederken gündem maddesi oy birliğiyle karara bağlandı.
banner287PLAN TADİLATLARININ İPTALİ ARALIK AYINDA GÖRÜŞÜLECEK
Bir diğer komisyona havale edilen belediye zabıta ve itfaiye personelinin fazla çalışma ücretinin tespiti de bütçe komisyon raporuna göre kabul edildi. Yapılan oylama sonucunda komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi. Komisyona havale edilen son maddede ise 154 ada, 221 ada, minibüs terminali, 218 ada, 433 ada, 589 ada, 334 ada, 233 ada, 236 ada, 292 ada ve 293 ada arasında imar plan tadilatları talebi, gerçekleşmeyen plan tadilatlarının ise iptal edilmesi talebi görüşüldü.
KARARLARIN HAYIRLI OLMASI TEMENNİSİNDE BULUNDU
İmar komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Çerkezköy Kaymakamlığının yazısı ile bu maddeye yapılan itirazın Şehir plancıları tarafından incelenmesi gerektiği ve yapılacak incelemenin ardından konunun Aralık ayı meclis toplantısında görüşülmesine karar verildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından İmar komisyonu kararı Aralık ayında yeniden görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlanmasının ardından Kasım Ayı Meclis toplantısının 2.oturumu tamamlandı. Toplantı sonunda Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, alınan tüm kararların Kızılpınar halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306