Kızılpınar’ın imar revizyon planı Meclis’ten geçti

Çerkezköy Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı. İlk oturumunda komisyonlara havale edilen konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Kızılpınar İmar Plan Revizyonu talebi CHP’li meclis üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Kızılpınar’ın imar revizyon planı Meclis’ten geçti
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı dün yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.
ALİ ERTEM BAŞKANLIĞINDA TOPLANDILAR
Çerkezköy Belediye Meclis Salonu’nda saat 15.00’de başlayan toplantıya, Asuman Azak, Ziya Osmanoğlu, Süleyman Ak ve Halil Demirkıran katılmadı. Toplam 10 gündem maddesi ile toplanan mecliste ilk gündem maddesi 2012 yılı mali yılı gelir ve gider bütçesi kesin hesaplarının müzakeresi oldu.
GELİR VE GİDER BÜTÇESİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Yapılan bilgilendirmede 48 milyon TL olarak tahmin edilen 2012 yılı gider bütçesinin 47 milyon 640 bin 740 TL olarak gerçekleştiği, gerçekleşme oranının yüzde 99 olduğu açıklandı. Ayrıca 48 milyon TL olarak tahmin edilen 2012 yılı gelir bütçesinin 51 milyon 893 bin 306 TL olarak tahakkuk ettiği, net gelirin 49 milyon 844 bin 643 TL olduğu ifade edilerek gelir bütçesinin gerçekleşme oranının yüzde 104 olduğu,  tahsilatın toplam tahakkuka oranının ise yüzde 96 olduğu açıklandı. Bu bilgilerin sunulduğu ilk madde oy birliğiyle kabul edildi. Oylama sonrası konuşan Ali Ertem, tahmin ettikleri gelir ve gider bütçelerindeki gerçekleşme oranlarının yüksek olmasının gerçekçi hesaplar yapılarak sağlandığını belirterek,”Şişirme bütçeler oluşturmadan hesaplarımızı yapıyoruz. 2013 yılı için 51 milyonluk gibi bütçemiz var bu da daha çok hizmet demek.” Dedi.HASTANE İÇİN YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ
banner287
Gelir gider hesaplarının ardından Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl müdürlüğünün devlet hastanesi yanında yapılması planlanan yeni sağlık tesisi için plan değişikliğine  usulen yapmış olduğu itiraz oy birliği ile reddedildi ve sonraki gündem maddesi olan Veliköy Belediyesi Çorlu Çerkezköy bağlantı yolu üzerinde bulunan 485 ada 4 ve 5 No’lu parsellerde plan tadilat hakkındaki yazısına geçildi. Bu madde 13 kabul oya karşılık 8 red oyu ile kabul edildi. CHP’li Meclis Üyeleri oylamada red oyu kullandılar.
THK İÇİN YENİ BİNA
Türk Hava Kurumu (THK) Çerkezköy Şubesi’nin Çerkezköy Belediyesi’nden yeni bir bina için yer talebi görüşüldü. THK için 921 ada 2 parseldeki 1120 metre karelik arazinin tapu devir işlemlerinin ardından 2 yıl içerisinde inşaata başlama ve 5 yıl içerisinde de hizmete girme şartı ile tahsisi oy birliğiyle kabul edildi. THK bu hükümleri karşılamazsa yer ve üstüne yapılmış herhangi bir yapı belediyeye iade edilecek.
HAMAM İÇİN İHALE SÜRECİNE GİRİLDİ
İstasyon Mahallesi 804 ada içerisinde dini tesis oluşturma maddesi oy birliği ile kabul edilirken, geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Osmanlı hamamı için Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi içerisinde sosyo kültürel tesis alanı oluşturulmasına ait plan değişikliği talebi oy birliği ile kabul edildi. Bu karar ile hamam için ihale sürecine girilmiş oldu. İhale tarihinin belirlenmesi ile Çerkezköy’de hamam yapımı başlayacak.
KIZILPINAR REVİZE EDİLİYOR
Kızılpınar Belediye başkanlığı tarafından meclise sunulan imar revizyonu ile ilgili karar oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada CHP’li meclis üyeleri red oyu kullanırken karar 12’ye 7 şeklinde alındı. Ardından İstasyon Mahallesi mevcut spor salonu yanında yapılması planlanan Gençlik Merkezi yapılmasına ilişkin talep madde 2 yıl içerisinde inşaata başlama ve 5 yıl içerisinde de hizmete girme şartı ile kabul edildi. Son olarak Tredaş tarafından Ambardere mevkiinde 1338-1339 adalarda trafo yapımına ilişkin maddenin de oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi. Bir sonraki meclis toplantısı 3 Haziran Pazartesi yapılacak.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510