"Kobilerle güçlü ve güvenli yarınlara"  buluşması Çerkezköy’de

"Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara" buluşmaları, Çerkezköy ve çevre bölgedeki Kobilerle bir araya geliyor. 18 Nisan Çarşamba günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek buluşmada, uzmanlar tarafından KOBİ’lere finansmanda nefes aldıracak yöntemler anlatılacak. 

"Kobilerle güçlü ve güvenli yarınlara"  buluşması Çerkezköy’de

Çerkezköy Bakış - Yaklaşık 2 yıldır "Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara" buluşması ile Türkiye’nin üreten şehirlerindeki binlerce Kobi’ye ulaşan ve finansmana erişim ve yararlanabilecekleri destek programları, kaynak alternatifleri, hibe ve krediler, borçlanma araçlarını anlatan Finansal Kurumlar Birliği’nin yeni durağı 18 Nisan Çarşamba günü Trakya sanayisinin merkezi Çerkezköy olacak. 
Finansal Kurumlar Birliği koordinasyonu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, BDDK, TİM ve KOSGEB desteği ile gerçekleşen ve kentin ticari hayatına yön veren tüm paydaşların katıldığı organizasyonun konuşmacıları arasında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cantekin, Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Çağatay Baydar, Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler yer alıyor. 

banner287
1970’li yıllarda ekonomik yapısı tarıma dayanan Çerkezköy, bugün Trakya’nın ve Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden biri haline geldi. Gün geçtikçe aldığı göç ile birlikte büyüyen ve gelişen Çerkezköy’de 450’nin üzerinde sanayi kuruluşu var. Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı 2 binden fazla şirket yer alırken, Çerkezköy, Veliköy, Kapaklı ve Yalıboyu Organize Sanayi Bölgelerinde çeşitli büyüklükteki firmalarda yaklaşık 80 bin kişi istihdam ediliyor. Türkiye’nin en büyük 1000 ihracatçı firması arasında bölgeden 30 firma yer alıyor. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray OSB’leri de bölgenin diğer önemli sanayi kümelenmeleri. 2017 yılını yaklaşık 905 milyon Dolarlık ihracat rakamıyla kapatan Çerkezköylü Kobi ve sanayi işletmeleri, Tekirdağ’ın 2,2 milyar dolarlık toplam ihracat rakamında önemli yer tutuyor. Tarımın ekonomisindeki payı yüzde 5 iken sanayi tesislerinin genel karakteristiği bugün tekstil ağırlıklı olup, kauçuk, plastik, madeni eşya, metal boya, ilaç ve oto sanayi de diğer belirgin alanlardan. Sanayici ve üreticiler, katma değeri yüksek ürünlere yönelerek, ekonomisini canlandırıp Türkiye ihracatına maksimum katkı sağlamayı hedefliyor. Çalışmaların hızlandığı bu süreçte "Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara" buluşması Kobi’lere nefes aldıracak finansman yöntemlerini sunarken aynı zamanda kentin üretenlerine de yeni bir vizyon çizecek.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 21:22

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306