Koçak’tan gazeteciler gününe pastalı kutlama

Türk-İş Tekirdağ Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Koçak, günün anısına üzerinde ‘10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz bütün emekçilerimize kutlu olsun’ yazan pastayı gazetecilerle birlikte kesti.

Koçak’tan gazeteciler gününe pastalı kutlama
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Türk-İş Tekirdağ Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Bakış Gazetesi’ne ziyarette bulundu.
“ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYORLAR’’
Murat Koçak, gazetecilerin zor ve meşekkatli bir görevi yerine getirdiklerini söyleyerek “Gazeteciler hem büyük beklentilere sahip hem de kendisinden büyük beklentilerin olduğu ender meslek gruplarından biridir. Halkın en büyük toplumsal ihtiyaçlarından biri olan haber alma ihtiyacını karşılayarak, aynı zamanda halk adına kuvvet mekanizmalarını da sorgular. Bu gazetecilerimizden beklenen onların misyonudur.’’ Dedi.
“MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMELİ’’
Gazetecilerinin haber toplayabilmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Koçak, “Haber toplayabilmek için gece gündüz çalışan ve mesai kavramı olmayan gazeteciler bugün maalesef pek çok haktan mahrum durumdalar. Erken emeklilik ve yıpranma payları gibi hakları elinden alınmış, sendikalaşma özgürlüğü olmayan, işsizlikle sürekli tehdit edilen, düşük ücret gibi temel bir sorunu yaşayan gazetecilerimizin bu sorunları bir an önce karşılanmalı, mağduriyetlerine bir son verilmelidir. Bizi dünyada olup biten her olaydan haberdar eden Gazetecilerin bu güzel gününü kutluyorum “ ifadelerini kullandı.
GAZETECİLERLE PASTA KESTİ
banner287
Koçak, günün anısına gazetecilerle birlikte pasta kesti.
ÇOLAK ZİYARETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
Murat Koçak’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Çolak, layıkıyla yapılan gazeteciliğin topluma önemli bir hizmet olduğuna dikkat çekerek “Bakış Gazetesi olarak, yönlendirmelere gitmeden okuyucularımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Dürüst ve objektif yayın politikamız, bundan sonra da devam edecektir.” İfadelerini kullandı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306