Kozuva’dan “Size mi soracaktım” çıkışı

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay’ın taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde kurulan “Personel A.Ş’deki yönetim kurulu atamalarını gelen eleştirilere “Size mi soracaktım” yönünde yaptığı açıklamalarına Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva tepki gösterdi. Kozuva,”İstediğimi yaparım anlayışını Çerkezköy kabul etmiyor” dedi.

Kozuva’dan “Size mi soracaktım” çıkışı

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, Veliköylülerle, AK Parti Veliköy Seçim İrtibat Ofisi’nde kahvaltıda buluştu. 250 kişinin katıldığı programda Kozuva, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay’ın, AK Parti cephesinin taşeron işçilerin kadroya alınması sürecinde kurulan “Personel A.Ş’deki yönetim kurulu atamalarını yönelik yaptığı eleştiriye, “Takmışlar personel A.Ş ‘ye, 3 yönetim kurulu atamışım. Belediye başkanı benim size mi soracaktım? Asansörüm varmış. Konuştuklarına bak konuştuklarına! Siz orada 10 yıl oturdunuz, teslim ettiğinizde altta bir karış lağım olan bir pislik, tuvalet darmadağın, su basmış bir belediye vardı. Bin o asansöre in eksi 1’e; nikah salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, meclis salonu grup odaları ile modern bir alan oldu var mı haberin?  Aslan yattığı yerden belli olur. Makam odası ve belediye binasına 10 yıl çivi çakmadınız çay içmeye geldin gördün ne durumda olduğunu. Nisandan sonra yine gel hem çay ısmarlayayım hem de gezdireyim seni?” cevabı vermişti. 

“GÖREVE GELDİĞİMDE İLK İŞ O ASANSÖRÜ KALDIRACAĞIM”

Kozuva, Akay’ın bu cevabına tepki gösterdi. Kozuva, “CHP’li Belediye Başkanı size mi soracaktım diyor. İstediğimi yaparım anlayışını ben kabul etmiyorum. Çerkezköy’de bu anlayışı kabul etmiyor” dedi. Belediyede 600 çalışan olduğunu belirten Kozuva, “Bunların bir kısmının sadece maaş kartı var” iddiasında bulundu. Kozuva, parmak iziyle çalışan özel asansör konusuna da değinerek, “Kişiye özel asansör olamaz. Göreve geldiğimde ilk iş o asansörü kaldıracağım” dedi.

VELİKÖY’E ÜNİVERSİTE

Sevgililer günü için belediye meydanına çektikleri tırı hatırlatan Kozuva, “Tır dolusu projelerle geliyoruz” ifadesini kullandı. “Veliköy bir üniversite şehri olacak” diyen Kozuva, “Bu konuyu rektörümüzle de konuştuk. Devletin tüm imkanlarını Veliköy ve Çerkezköy için seferber edeceğim” dedi. Kozuva, üniversiteyle birlikte yurt ve sosyal tesislerin de projeleri arasında olduğunu açıkladı.

VELİKÖY’ÜN ALTYAPISI YENİLENECEK

Veliköy’ün nezih bir mesire alanına kavuşması gerektiğini ifade eden Kozuva, “Veliköy’e içinde spor alanlarının olduğu bir mesire alanı yapılacak” dedi. “Bunların hepsi bizim için yapılması kolay projeler; ancak asıl önemli olan Veliköy’ün altyapı sorunları” diyen Kozuva, “Veliköy’ün altyapısını tamamen yenileyeceğiz” dedi.

SU YÜZDE 50 UCUZLAYACAK

Kozuva, Çerkezköy’deki su faturalarının aşırı yüksek olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mestan Özcan’ın da hepinize saygı ve selamları var. Göreve geldiğimizde su yüzde 50 ucuzlayacak” ifadelerini kullandı. Kozuva ayrıca Veliköy ve Kızılpınar’a içinde misafirhanenin de olduğu taziye evleri açacaklarını belirtti.

ALO İĞNE

Hastaneye ya da sağlık ocağına gidemeyen, evinde yatmak zorunda olan yaşlı ve hastalar için belediye bünyesinde bir mobil sağlık ekibi oluşturacaklarını söyleyen Kozuva, “Zaten hasta olan biri bir iğne için nasıl kalkıp hastaneye, sağlık ocağına kadar gitsin? Alo İğne projesiyle evinde yatan insanların sağlık ihtiyaçlarını belediye olarak karşılayacak bir sistem kuracağız” dedi. 

İSKÂN SORUNU

Kozuva, programın sonunda vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Bir vatandaşın Veliköy’deki imar ve iskan sorunları konusunda belediyenin kendilerini günlerce bekletmesinden şikayet etmesi üzerine Kozuva, “İskan belgesinin hazırlanması 10 dakikalık bir iş. CHP’li belediye bunun için sizi günlerce bekletiyorsa, bu sorunu da biz çözeceğiz demektir” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saffet çakır
Saffet çakır - 5 ay Önce

Ali ertemin 10yıllık iktidarını bu millet gördü. giderken bıraktığı eser sadece meydandaki saat kulesi. Mehmet uz giderken eserler bıraktı onlara bile sahip çıkarmadınız. Bu millet size oy vermez. Boş lafla içrahat olmuyor. Bizim bunlara karnımız tok. kazanamazsınız.

İSMAİL KOYUNCU
İSMAİL KOYUNCU - 5 ay Önce

Su konusunda ısrarcı olun temizlik imandan gelir su hayattir şu temizliktir sağlıktır petrolün pahalı olduğunu söylüyorlar iyide petrolü dışardan alıyoruz su yu kendimiz çıkarıyoruz neden petrolden pahalı bunu dillendirin saygilar

Erdem yilmaz
Erdem yilmaz - 5 ay Önce

Sizinde nerden geldiğinizi bilmez bu millet ancak eskiler bilir fetonun dersane ve yurt açılışında en ondeydiniz bunu yeni gelenler bilmez ama eskiler iyi bilir

hasan bakış
hasan bakış - 5 ay Önce

yandaşa ihale vermekten hizmete sıra getirmeyen akp ne yapacaksa artık. akpnin yiyiciliğini çerkezköy halkı gördü vahap akay partilerin üstüdür dürüsttür.

Fk..
Fk.. - 5 ay Önce

İlk iş tek yön kalksın.. trafik arap saçına döndü..

ercan
ercan @Fk.. - 5 ay Önce

kafanmı güzel senin eskiden korna sesinden durulmuyordu ama şimdi trafik akıyor

Baba filinta
Baba filinta - 5 ay Önce

Ak partinin ayak sesleri gelmeye başladı bu CHP zihniyetinden hayır gelmez Çerkezköy’e son fırsat çerkezköylüler iyi düşünün bi tarafta devletin tüm imkanlarını seferber edebilecek ak parti diğer tarafta chp boş zihniyeti

bay meraklı
bay meraklı @Baba filinta - 5 ay Önce

devlet vatandaşa hizmet konusunda her partiye farklımı davranmalı sizce?

Yasin sehin
Yasin sehin - 5 ay Önce

Ey sayın kozuva şimdiye kadar ne yaptin şu çerkezköy e köklü aileden geliyon birde ticaret odası başkanı yaptın

Kararsız
Kararsız - 5 ay Önce

Ak Parti gelir de, spor tesislerini, yeşil alanları, parkları, oturma yerleri, yürüyüş yollarını iptal ederse, çürümeye terk ederse -Ali Ertem İstasyon spor salonunu çürümeye bırakmıştı- Çerkezköy'de yaşayanların haklarına yapılacak bir kötülük olur. Bırakın insanlar rahat yaşasın ilçemizde.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510