Kubilay, “İyi bir fiziki mekana ihtiyaç var”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3 ile 6 yaş arası çocuklar için Halk Eğitim Merkezinde açılan Çocuk Gelişimi kursunu ziyaret ederek kurs hocası ile görüştü.

Kubilay, “İyi bir fiziki mekana ihtiyaç var”
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3 ile 6 yaş arası çocuklar için Halk Eğitim Merkezinde açılan Çocuk Gelişimi kursunu ziyaret ederek kurs hocası ile görüştü.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay 3-6 yaş arası çocuklar için Halk Eğitim Merkezinde verilen Çocuk Gelişimi kursunu ziyaret etti.
80 KİŞİ KURS GÖRÜYOR
Ziyaretinde Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Necmi Akman’dan kurs hakkında bilgi verdi. Akman, “80 kursiyerimiz şuan eğitim görüyor ve kursumuza kayıtlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sabah, öğlen ve birde hafta sonu grubumuz bulunuyor. 464 saat sürecek kursumuz Mayıs ayında sona erecek” dedi.

banner287


“İYİ BİR HALK EĞİTİM MERKEZİ GEREKİYOR”
Halk Eğitim Kampanyası başlattıklarını ve bu kampanyada çeşitli kurslar açıldığını dile getiren Kaymakam Kubilay "Açılan kurslarımızı ziyaret ediyoruz. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında toplam 375 kursumuza 7 bin 900’e yakın kursiyerimiz katılmıştır. Bu yıl son 14 yılın rekor seviyesi olmuştur. Biz Halk Eğitimi her zaman çok önemsiyoruz. Halk eğitim için yeni fiziki mekanlar arıyoruz. Taşınan Yüksekokulu binasının bir katını Halk Eğitim Merkezine tahsis ettik. Temmuz ayından beri bu konuyla uğraşıyoruz. Çerkezköy’e iyi bir halk eğitim merkezi gerekiyor” dedi.
KURSİYERLERE BAŞARILAR DİLEDİ
Kurslara katılımın çok olması gerektiğini de sözlerine ekleyen Kubilay, “Hedefimiz 2015 yılında 500 kursa ve 10 bin kişiye ulaşmaktır. Bütün arkadaşları halk eğitime bekliyoruz. Biz vatandaşların meslek edinmelerini kolaylaştıracak, onların gelir seviyesini yükseltecek mesleki ve teknik yönden ilerlemelerini sağlayacak kurslara çok önem veriyoruz. Bu anlamda bütün arkadaşlarımızı istihdam sağlayan kurslara gitmelerini istiyoruz. Her eve girip, her evden bir kursiyerimizin de çıkmasını istiyoruz. Sizlere bu kurslarda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 14:42

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510