banner265

banner694

Kubilay’dan veda yemeği

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, gazetecilere yönelik veda yemeği düzenlendi.

Kubilay’dan veda yemeği
banner301
Perşembe günü Sultanbeyli Kaymakamlığındaki yeni görevine başlayacak olan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, gazetecilere yönelik veda yemeği düzenledi. Yemekte konuşan Kaymakam Kubilay, Çerkezköy’de göreve başladıktan sonra bürokratik kültüre dayalı yönetim anlayışından ziyade, kamu görevlerinin süratle yapılması için gayret gösterdiğini söyledi.

Çerkezköy Bakış -
Son İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle İstanbul Sultanbeyli Kaymakamlığına atanan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, gazetecilere yönelik veda yemeği düzenlendi.

HAİN TERÖRÜ LANETLEDİ

Yalı Restaurant’ta dün düzenlenen veda yemeğine Çerkezköy’de görev yapan basın mensupları katıldı. İstanbul Beşiktaş’da meydana gelen menfur saldırıda şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Milletimizin başı sağolsun. Saldırıyı düzenleyenleri lanetliyoruz” dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ KATKILAR SUNDUNUZ”

1 Aralık Perşembe günü itibariyle Çerkezköy Kaymakamlığı görevinin sona erdiğini kaydeden Kaymakam Kubilay “Perşembe günü Sultanbeyli’de görevime başlayacağım” diye konuştu. Basın mensuplarının önemli görevler üstlendiğini söyleyen Kubilay “kamuoyunun aydınlatılmasında, eksikliklerin dile getirilmesinde bizlere büyük katkılar sağlıyor. Çerkezköy’de güçlü bir yerel basın var. Her zaman bizim yanımızda oldunuz. Bundan dolayı tüm basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 “SÜRATLE YAPILMASI İÇİN GAYRET GÖSTERDİK”

Çerkezköy’de göreve başladıktan sonra bürokratik kültüre dayalı yönetim anlayışından ziyade, kamu görevlerinin süratle yapılması için gayret gösterdiğini dile getirdi. Özellikle devletin şefkat elinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşması için tüm imkânları sonuna kadar kullanmaya gayret ettiklerini söyleyen Kubilay, ‘Devlet Kimsesizlerin Kimsesidir’ anlayışına uygun olarak ihtiyaç sahibi vatandaşları, mahalle muhtarları ile birlikte ziyaret etmeye çalıştıklarını söyledi.

“70 MODÜLÜ KURSİYERLERİMİZE KAZANDIRDIK”

Şehit ailelerini, gazileri ve onların ailelerinin kendi aileleri gibi görerek onlarla bütünleştiklerini dile getiren Kubilay, “Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin Aileleriyle, her zaman doğrudan iletişim halinde olarak, Devletimizin her türlü desteğini kendilerine ulaştırmaya çalıştık. Bu anlamda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. Engelli vatandaşların sosyal yaşamın her alanında daha fazla yer almaları için, her zaman yanlarında olmaya çalıştıklarını söyleyen Kubilay, eğitimin, sevgi ve saygının tüm engelleri aşacağına inanarak, bu bilinçle hareket ettiklerini kaydetti.  Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya ve dernek yönetimine de teşekkür eden Kubilay, “Çerkezköy’ümüzün bir sanayi kenti olduğu gerçeğinden hareketle, üretim ve istihdamın artırılması için özellikle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman temini için başlattığımız Halk Eğitim Kampanyamız vasıtası ile Tekstil sektöründe Türkiye genelinde olmayan 70 kadar modülü ülkemizdeki ve ilçemizdeki kursiyerlerimize kazandırdık” dedi.

“ÇERKEZKÖY GİRİŞİMCİ KENT MODELİNİ GELİŞTİRDİK”

Çerkezköy’ün Balkanlara yakınlığı, Trakya’nın merkezinde bulunması, İstanbul gibi büyük kentlere yakınlığı, çok çeşitli ulaşım olanaklarına sahip olması gibi sahip olduğu coğrafi imkânları nedeniyle, girişimcilik için büyük bir potansiyel taşıdığını düşünerek “Çerkezköy Girişimci Kent” modelini geliştirdiklerini kaydeden Kubilay, “Sahip olduğu sanayisiyle Trakya’nın merkezi haline gelen ticaret hayatıyla, artan nüfusuyla gelişen İlçemizin, mevcut potansiyelini girişimcilik alanında da değerlendirmek için özellikle Halk Eğitim Kampanyamızla teşvik ederek desteklemeye çalıştık” dedi.

“SEFERBERLİK BAŞLATTIK”

Sanayi, ticaret ve iş dünyasındaki esnafa yönelik tüm çalışmalarında kendilerine destek olan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimleri ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimine teşekkür eden Kubilay, görev süresinde hazırlanarak hayata geçirilen proje ve faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Çerkezköy’ün sanayi alanında adından söz ettirdiği gibi eğitimde de bir marka kent haline gelmesi için topyekûn bir seferberlik başlattıklarını anımsatan Kubilay, “Tüm ortaöğretim kurumlarının bir araya toplanacağı bir Eğitim Kampüsü yapılması için Ambardere mevkiinde 133 dönümlük arazi üzerinde Eğitim Kampüsünü hayata geçirdik. Ambardere mevkiinde Çerkezköy’e kazandırılan eğitim kampüsünün ardından Kızılpınar’da bulunan 180 dönümlük araziye de eğitim kampüsü yapılması için çalışmaları başlattık” dedi.

“41 BİN KURSİYERE ULAŞTIK”

Halk eğitim kampanyasına da değinen Kubilay “Kurslarımızı sadece Halk Eğitimi Merkezinde değil, tüm okullarımızda, S.T.K’ larda, kamu kurum ve kuruluşlarında, hatta fabrikalarımızda da gerçekleştirerek yaklaşık 1700 kurs ile 41 bin kursiyere ulaştık. Halk eğitim kampanyamız devletle vatandaş arasında bir köprü görevi gördü” dedi. Uluslararası ve ulusal düzeyde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren, ilçenin adını duyurarak büyük başarılara imza atmış, öğrencileri kamuoyuna tanıtmak ve ödüllendirmek amacı ile “Çerkezköy Yıldızları ile Buluşuyor” programları düzenlediklerini dile getiren Kaymakam Metin Kubilay, “AB Projeleri, Kalkınma Ajansı Projeleri, Hibe Programları, TÜBİTAK Projelerini organize etmek, bilgilendirmek ve yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile Kaymakamlığımız bünyesinde Projeler Koordinasyon Birimi kurduk” dedi.

“HALK EĞİTİM MERKEZİ’NE TAHSİS ETTİK”

Projeler Koordinasyon Birimi ile şimdiye kadar Avrupa Birliği Projelerinden 250 bin EURO, Kalkınma Ajansı Projelerinden 150 bin TL kaynağın eğitime aktarıldığını dile getiren Kubilay, Çerkezköy Meslek Yüksekokulunun Veliköy’e taşınması ile birlikte Veliköy Mahallesi’nin de canlılık kazandığını kaydetti. Meslek yüksekokulunun boşaltmış olduğu eski binayı ise özel eğitim gerektiren zihinsel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, otizm, bedensel yetersizlik, işitme ve görme yetersizliği olan çocukların ve üstün yetenekli çocukların, devletimizin sağlamış olduğu eğitim olanaklarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri sağlamak amacıyla projelendirerek, ihtiyaç duyulan kurumlardan biri olan Rehberlik Araştırma Merkezini açtıklarını ve ayrıca fiziki şartları uygun olmayan Halk Kütüphanesi’ni buraya taşıyarak daha modern bir hale getirdiklerini söyleyen Kubilay, “Halk Kütüphanesi’nin yeni yerine taşınması ile vatandaşların buraya olan ilgisi arttı. Yine Meslek Yüksek Okulu eski binasının bir kısmını da Halk Eğitim Merkezi’ne tahsis ettik” dedi. Eğitimin bir gönül işi olduğunu söyleyen Kubilay, eğitime katkı sağlayan hayırseverlerle gurur duyduklarını belirtti. Eğitime destek vermek isteyen hayırseverleri de ön ayak olarak teşvik etmeye çalıştıklarını dile getiren Kubilay, hayırsever Seval- Ahmet Çetin Çiftine, Müjgan- Serkan Karagöz Çiftine, İş adamları Gürdal Adal ve Saim Buyruk’a teşekkür etti.

“ÖNEMLİ BİR SAĞLIK MERKEZİ OLACAK”

Çerkezköy’ün önemli bir sağlık merkezi olacağına da inandığını kaydeden Kubilay, “İlçemiz bölgemizin en modern ve en yeni devlet hastanesine kavuştu. Özel hastaneler kendilerini yenilediler. Çevre il ve ilçelerden insanlar hastanelerimizde tedavi oluyor. Yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi için girişimlerde bulunduk. Konum itibariyle Kapaklı İlçesini de düşünerek Tugay Kavşağındaki alanın uygun olacağını düşünerek tekliflerimizi yaptık. Yakın zamanda ihalesinin gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi. Hükümet Konağı’nın fiziki durumunu iyileştirerek, vatandaş odaklı görev anlayışı kapsamında yeni tedbir ve düzenlemeler yaptıklarını da belirten Kubilay, engelli ve yaşlı vatandaşların kolaylıkla hizmet alması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı giriş kata taşıdıklarını, otopark ve çevre düzenlemelerin yapıldığı Hükümet Konağı’nda son olarak Şehitler Köşesi ile 15 Temmuz Demokrasi Zaferi köşelerini oluşturduklarını söyledi.

“İKİSİ BİRLİKTE İHALE EDİLECEK”

İlçede göreve başladığında yaptığım ilk çalışmanın ilçeye Gençlik Merkezi yapılması çalışması olduğunu söyleyen Kubilay “Gençlik Merkezinin ihalesi 9.01.2014 tarihinde yapılmıştı. 05.05.2014 tarihinde yer teslimi yapılan Çerkezköy Gençlik Merkezi yapım işi yüklenici firmanın girdiği darboğaz nedeni ile feshedilmişti.  İkmal inşaatı olarak tekrar ihaleye çıkılması çalışması devam ediyor. Ayrıca Kaymakamlığımız tarafından FİFA standartlarına uygun Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası da Çerkezköy’ e kazandırılmak istenmiştir. Söz konusu Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı için zemin etüt çalışmaları başlamıştır. Zemin etüdü akabinde çıkan rapor Spor Genel Müdürlüğüne gönderilecek ve Çerkezköy Gençlik Merkezi İkmal İnşaatı ve Çerkezköy Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası işleri ikisi birlikte tek ihale dosyasıyla Spor Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilecek” diye konuştu.

“AMATEM AÇILMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Gençlerin kötü alışkanlıklardan ve olumsuz ortamlardan uzaklaşmaları için spora yönelmelerine büyük önem vererek ilçedeki spor kulübü sayısını 2’den 12’ye çıkardıklarını dile getiren Kubilay, bölgesel, ulusal düzeyde ve uluslararası müsabakalarda başarılı olan gençleri de ödüllendirmeye çalıştıklarını söyledi. Çocuk Koruma Kanunu, Uyuşturucu Madde ve Bağımlılık ile Mücadelede Seferberlik konusunda da konuşan Kubilay, madde bağımlılığı tedavisi görmek isteyen hastalara ilçe sınırları içinde hizmet sağlayabilmek amacıyla Çerkezköy Devlet Hastanesine Bağlı AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) açılması konusunda gerekli çalışmaları başlatarak, İlçe Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında Çerkezköy Uyuşturucu ile Mücadele Alt Komisyonu oluşturduklarını kaydetti. İlçede öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlamak için TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen Bilim Fuarlarını okullarda açmaya çalıştıklarını dile getiren Kubilay, eğitimin kalitesini ve okulların başarı oranının artırılması için de Başarının Artırılması Eylem Planları hayata geçirdiklerini söyledi.

“1 MİLYON TL’Yİ AŞTIK”

15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü tarafından yapılan darbe girişiminin ardından milli irade ve demokrasi nöbetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Kubilay, “Söz konusu hain Silahlı Darbe Teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için ilçede 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasını başlatarak, Çerkezköy olarak tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, dernekler, esnaf ve sanayiciler ile hayırsever tüm vatandaşlarımızın destekleri ile hedeflediğimiz 1 milyon TL’yi aştık” dedi. 15 Temmuz gecesi kahramanlık destanı yazan 241 Aziz Şehidin ve 2194 Kahraman Gazinin şanlı direnişlerini sürekli hatırlamak ve şehitleri anmak adına Çerkezköy Kaymakamlığı 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturduklarını dile getiren Kubilay, ilçede gerçekleştirilen bu milli irade ve demokrasi nöbetlerinin gelecek nesillere aktarılması için de bir kitap çalışması yaptıklarını belirtti.

“KİTAP ÇALIŞMASI YAPTIK”

İlçenin ilk defa bir tanıtım kitabına sahip olması için de Proje koordinasyon birimi vasıtasıyla ‘Köyden Sanayi Kentine Yolculuk Hikayesi Çerkezköy’ adlı kitabı yayımladıklarını söyleyen Kubilay, genç nesillere önemli bir Türk-İslam sanatı olan Ebru Sanatını en iyi şekilde tanıtmak ve öğretmek için Halk Eğitim Kampanyası kapsamında kurslar açarak desteklemeye ve yaygınlaştırmaya çalıştıklarını söyledi. Kamu kurum ve kuruluşlarının kaynaşması, birlik ve beraberliklerinin pekişmesi için de ilçe basınının önerisiyle Çerkezköy Kaymakamlığı Futbol Turnuvaları gerçekleştirdiklerini söyleyen Kubilay, vatandaşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, esnafla, sanayiciyle ve işadamlarıyla da bir araya gelmeye özen gösterdiklerini belirtti. Vatandaşların can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binaların acilen yıktırılması için önemli kararlar aldıklarını kaydeden Kubilay “Çerkezköy’de ihtiyaç duyulan dere ıslahı çalışmaları için katıldığım ilk “İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” ile Tekirdağ’da DSİ sekretaryasında düzenlenen ve her yıl yapılan “İl Taşkın Koordinasyon Kurulu Toplantısında” dile getirdim. Bizzat Edirne’ye DSİ Bölge Müdürlüğüne giderek toplantılar gerçekleştirerek Dere Islah çalışmalarını başlattık” dedi.

“EN YAKIN ZAMANDA HİZMETE GİRECEK”

Çerkezköy’de göreve başladığında tren seferlerinin bir an önce başlaması için sürekli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Kubilay, yapılan çalışmalar sonucu seferlerin 25 Temmuz 2016 tarihi itibariyle başladığını anımsattı. Çocuk, genç, kadın erkek, engelli, yaşlı, gazi ve şehit yakını bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin bir arada sunulmasını sağlamak amacıyla, Sosyal Hizmet Merkezi açılması için yoğun gayret gösterdiklerini söyleyen Kubilay, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Barbaros Caddesi’nde resmen açılmış olan Sosyal Hizmetler Merkezi’nin en yakın zamanda hizmete gireceğini dile getirdi.

“VATANDAŞLARIMIZ DAHA RAHAT ULAŞACAKLAR”

Çerkezköy’de yeni bir Sosyal Güvenlik Merkezi yapılması için girişimlerde bulunarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına tekliflerde bulunduklarını anımsatan Kubilay, Yeni Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binasının, Fatih Mahallesinde 917 ada, 14 parselde yapılmasını planlıyoruz. Merkezi bir yerde yapılacak olması ile vatandaşlarımızın da daha rahat ulaşacaklardır” dedi. Ulaşım alanında Veliköy bölgesinden otobana bağlantı yolu yapılması için de girişimlerde bulunduklarını kaydeden Kubilay “Otobandan V.O.S.B’ye çıkış verilmesi durumunda V.O.S.B bölgesindeki doluluk oranının yüzde 55’lerden hızla yükselecektir. Bu sayede Çerkezköy trafiğini rahatlatacağını ve bölgede bulunan organize sanayi bölgeleri arasındaki ulaşım kolaylaşacağını umuyorum” dedi. Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü ve TIR Parkı’nın mevcut yerinin; otobüs terminalinin yakınında bulunması, şehir içi trafiğin yoğun olduğu bir güzergâhta bulunması, TIR parkının yetersiz kaldığı durumlarda TIR’ların şehir trafiğinin aktığı yol kenarlarına park etmesinin hem can ve mal emniyeti konusundaki tehlikeleri hem de Çerkezköy girişinde ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için Gümrük Müdürlüğünün ve TIR Parkının Veliköy’e taşınması için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Kubilay “Gümrük Müdürlüğü ve TIR parkının taşınmasının ardından elde edilecek alanın, Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’den daha rahat ve kolay ulaşımın olabileceği merkezi konumu nedeniyle de Çerkezköy’e yapılması düşünülen yeni Hükümet Konağı için en uygun bir yer olacaktır” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Tüm Çerkezköylü vatandaşlara, bu süre zarfında proje ve çalışmalara vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eden Kubilay “Bu süre içerisinde proje ve faaliyetlerimize yakın ilgi ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valilerimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanlarımız ile Siyasal Partilerimizin İl ve İlçe Başkanlarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yönetici ve Personeline, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Muhtarlarımıza, Saygıdeğer Hayırsever Vatandaşlarımız ile Çerkezköy Basınımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca İlçemizde hizmet yaptığım süre zarfında yakın ilgi ve desteklerini esirgemeyen 3. Zırhlı Tugay Komutanlığımıza,Cumhuriyet Başsavcılığımıza, çalışmaları beraber yürüttüğümüz ve fedakârca çalışan Emniyet Müdürlüğümüz ve Jandarma Komutanlığımıza, sürekli olarak proje ve faaliyetlerde beraber çalıştığımız Kaymakamlık Personelimize, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ”

Kubilay, konuşmasını şöyle tamamladı: “Başarı tatlıdır ama ter kokar. Bir adım daha önde olmak için daha fazla çalışmalıyız. Daha çok terleyerek, daha fazla çabalayacağız. Amaçlarımıza ulaşmak için her türlü fedakârlığı yapacağız. Son olarak Çerkezköy’ de görev yapmanın bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Çerkezköy’ümüz dinamik hayatıyla, sahip olduğu sanayisiyle, gelişen ticaret ve ekonomik hayatıyla, samimi ve yardımsever insanlarıyla, bizim için tabiri caizse rüya şehirdir. Çerkezköy’ü ve Çerkezköylüleri çok seviyorum. Tüm vatandaşlarımıza selam, sevgi ve saygılarımı sunuyor Allah’a ısmarladık diyorum”

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31