Kursiyerlere sertifikaları verildi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, belediye tarafından açılan Step, Aerobik ve Pilates Kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Kursiyerlere sertifikaları verildi
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, belediye tarafından açılan Step, Aerobik ve Pilates Kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

YÜZME KURSLARI DA DÜZENLENECEK

Dün belediye başkanlığı makamında düzenlenen sertifika töreninde Başkan Akay, kadınlara kurstan memnun kalıp kalmadıklarını sordu.  Kursa katılan ev hanımlarının yüzme kursları açılması yönündeki talebi üzerine konuşan Akay “Cengiz Topel Caddesi üzerine yapılacak Kapalı Yüzme Havuzu’nun ihalesi 1-2 ay içerisinde yapılacak. Ardından yüzme havuzunun yapımına başlanacak. Yüzme havuzunun tamamlanması 2018 yılının ilk yarısını bulacak. Kapalı Yüzme Havuzu’nun tamamlanmasının ardından yüzme kursları da düzenlenecek” dedi.

GELECEK YIL DA YAPILACAK

Akay, Step, Aerobik ve Pilates Kurslarının gelecek yıl da yapılacağını ifade ederek “Bu kurslarda ev hanımları hem spor yapıyor hem de Çerkezköy Belediyesi ile bütünleşiyor. Bu kurslarımızın bir avantajı da Çerkezköy’e yurdumuzun ve ata yadigarı topraklarımızın çeşitli noktalarından gelen ve artık burada hayatını devam ettiren hanımlarımızın birlik ve beraberliklerini güçlendiriyor. Komşuluk, arkadaşlık ilişkilerini kuvvetlendiriyor, kadın dayanışmasını arttırıyor. Sizleri bir arada görmekten son derece mutluyum” diye konuştu.

SERTİFİKALARINI VERDİ

Sertifika töreninde bazı kursiyerler mahallelerindeki yeşil alanlar ile ilgili talep ve isteklerini dile getirdi. İlçe genelindeki tüm yeşil alanları, parkları elden geçirdiklerini ifade eden Akay “Biliyorsunuz daha önce buraları işletme mantığı ile gasp edilmişti adeta. Şimdi biz bu anlayışa son vererek, bu yeşil alanları modernize edip, içine spor aletleri ve oyun grupları koyarak gerçek sahiplerine, yani vatandaşlarımıza iade ediyoruz” dedi. Veliköy’de Kapalı Spor Salonu talebi üzerine de konuşan Akay “Ağustos ya da Eylül ayı gibi Halı Saha’nın olduğu bölgeye Kapalı Düğün Salonu inşaatına başlanılacak. Küçük bir kapalı spor salonu yapmak için de yer bakıyoruz” dedi. Akay, Step, Aerobik ve Pilates Kurslarına katılan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 20:20

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510