Kutlu Doğum programlarının sonuncusu Kızılpınar’da yapıldı

Kutlu Doğum etkinliklerinin sonuncusu Kızılpınar’da gerçekleştirildi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ konulu konferansta Hayrabolu İlçe Müftüsü Veysel Işıldar, Hz.Peygamber’in örnek yaşamından kesitler sundu.

Kutlu Doğum programlarının sonuncusu Kızılpınar’da yapıldı
ÇerkezköyBakış - Kızılpınar Belediyesi Belediye Kültür Merkezi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.
KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Önceki gün saat 20.30’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Karaca, Kızılpınar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Günay, Kızılpınar Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit ile Belde Yönetim Kurulu Üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, cami imam hatipleri ile çok sayıda Kızılpınarlı katıldı.
“O BİZİM REHBERİMİZ’’
Program Fatih Camii İmam-Hatibi Cemal Çiftçi’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz bir konuşma gerçekleştirdi. Hz. Peygamberi anma etkinliğinde bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Korkmaz “O’nun rehberliğinde, ışığında ilerlemeliyiz. O bizlerin her zaman rehberi olmalıdır. “ dedi.
banner287
“O’NA HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR’’
AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut da programda bir konuşma gerçekleştirdi. Hz. Peygamberi çok iyi anlamak zorunda olduğumuzu söyleyen Milletvekili Akbulut, “O’nun sözleri, davranışları bizlere hayatı öğretiyor. O’na her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sorunlarımızı çözebilmek için O’nun anlattıklarını iyi anlamalıyız. Allah bizi O’nun yolundan ayırmasın’’ ifadelerini kullandı.
HZ.PEYGAMBER’İN ÖRNEK YAŞAMINDAN ÖRNEKLER SUNDU
Hz. Peygamber ve İnsan Onuru konulu konferansta Hayrabolu İlçe Müftüsü Veysel Işıldar, dinleyenlere seslendi. Veysel Işıldar, konuşmasında Hz. Peygamber’in örnek yaşamından kesitler sundu. Konferansın ardından Grup Ahsen, Tasavvuf Musikisi ile Semazen gösterisi sundu. Semazen gösterisinin ardından program sona erdi. Kutlu Doğum programında misafirlere lokum ile Hızır Yağcı’nın kaleme aldığı Hz.Peygamber’in Söz ve Davranışlarda İnsan Kazanma Sanatı’ isimli kitap hediye edildi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510