Kütüphane için bir araya geldiler

Nurullah Narin Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından okul bünyesinde oluşturulan kütüphane yararına 2’nci Geleneksel Birlik Beraberlik ve Dayanışma çayı düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte veliler ile öğretmenler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Kütüphane için bir araya geldiler
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Nurullah Narin Ortaokulu bünyesinde faaliyete geçirilen kütüphanenin geliştirilmesi için dayanışma çayı düzenlendi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Nurullah Narin Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen 2’nci geleneksel birlik, beraberlik ve dayanışma çayı Beylice Düğün Salonu’nda yapıldı. Önceki gün yapılan çay etkinliği saat 13.00’da başlarken, programa AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ile yönetim kurulu üyeleri, CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan ile yönetim kurulu üyeleri, Okul Müdürü Yılmaz Kırmızıgül, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Pehlivan ile yönetimi, okul öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı.
KÜTÜPHANEYİ GELİŞTİRMEK İÇİN DÜZENLEDİK
Düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Çayı’nda günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapan Okul Müdürü Yılmaz Kırmızıgül, “Bu tür etkinliklerimizi sürekli bir slogan altında yapıyoruz. Geçen yıl yaptığımız etkinliğimiz ile okulumuza kamera sistemi yaparak faaliyete geçirdik. Bu yıl ise Türkçe öğretmeni Kemal Şahin’in katkılarıyla güzel bir kütüphane oluşturduk. Onu geliştirmek için bu organizasyonu yapmaya karar verdik. Bu yılki hedefimiz daha büyüktü ancak olmadı. Velilerden ilgi bekliyorduk ama daha çok dışarıdan bu ilgiyi gördük.” dedi.“BU ETKİNLİKLERİ EĞLENCE OLSUN DİYE YAPMIYORUZ’’
Yapılan etkinlikleri eğlence olsun diye yapmadıklarını kaydeden Kırmızıgül, “Bu tür etkinlikleri okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamak için yapıyoruz. Sınıflarda bilgisayar, projeksiyon veya benzer araç gereç olmadığı zaman eğitim ve öğretimin de kalitesinden bahsedemeyiz. Bu katkılarınız sayesinde eğitim yükselir ya da düşer. Kaliteli bir eğitim öğretim istiyorsak bu katkıları yapmalıyız.” açıklamasında bulundu.
banner287OKUL AİLE BAŞKANINA PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Yılmaz Kırmızıgül konuşmasının sonunda okula katkılarından dolayı Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Pehlivan ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Konuşmasının ardından Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Pehlivan’ı sahneye davet eden Kırmızıgül, Dilek Pehlivan’a plaket takdim etti.“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’’
Plaket karşısında şaşırdığını ve çok mutlu olduğunu belirten Dilek Pehlivan ise, “Geçtiğimiz yıllardan bugüne iyi çalışmalar yaptık. Elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Organizasyon yaptığım zaman bana yardımcı olan burada ki velilerdir. Bu tür etkinlikleri tek başıma yapamam ve bu yüzden bana destek olan tüm velilerime teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından etkinliğe katılan veliler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306