Latin Amerika Çerkezköy ile buluşacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen ‘Latin Amerika Anadolu ile Buluşuyor’ toplantılarının 6’ncısı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde 8 Mart Cuma günü Çerkezköy’de gerçekleştirilecek. Brezilya, Arjantin, Meksika, Kolombiya, Ekvator, Peru, Şili ve Venezuella’nın Ankara Büyükelçileri ile ticaret ofis temsilcilerinin katılacağı programda Latin Amerika ülkelerinin iş fırsatları anlatılarak, ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.

Latin Amerika Çerkezköy ile buluşacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, ‘Latin Amerika Anadolu ile Buluşuyor’ toplantılarının altıncısına ev sahipliği yapacak.
TEVER BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda DEİK Ekvator İş Konseyi Başkanı Dursun Ali Tever, dün saat 12.00’da düzenlediği basın toplantıyla Latin Amerika Anadolu ile Buluşuyor’ programı hakkında bilgi verdi.
ÇERKEZKÖY’DE BULUŞACAKLAR
Tever, ‘Latin Amerika Anadolu ile Buluşuyor’ toplantısına Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak ev sahipliği yapacaklarını söyleyerek, programın 8 Mart Cuma günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirileceğini söyledi.
“YATIRIMCILARA FIRSATLAR SUNULACAK’’
 ‘Latin Amerika Anadolu ile Buluşuyor’ toplantılarının bir önceki programının İnegöl’de gerçekleştirildiğini ifade eden Dursun Ali Tever: “İnegöl’deki programda altıncı toplantı için yer aranıyordu. Bizler de hem bölgemizin tanıtımı hem de iş adamı ve sanayicilerimize yatırım fırsatları sunma adına altıncı programın Çerkezköy’de gerçekleşmesi için davette bulunduk. Davetimizin kabul edilmesiyle birlikte hazırlıklara başladık.’’ Dedi.
banner287
“PROGRAM TEKİRDAĞ’DAN BAŞLAYACAK’’
Tever, toplantıya Latin Amerika ülkelerinin Ankara büyükelçileri ile ticaret ofis temsilcilerinin katılacağını açıklayarak “Programa Tekirdağ’dan başlayacağız. Tekirdağ Valiliği ve Tekirdağ Belediye Başkanlığı’na gerçekleştirilecek ziyaretlerin ardından Trakya Kalkınma Ajansı’nda bir protokol imzalanacak. Tekirdağ’daki programın sona ermesinin ardından saat 15.00’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda programa katılacaklar. Burada düzenlenecek programda büyükelçiler ülkelerini ve ülkelerindeki yatırım fırsatlarını anlatacaklar.’’ Diye konuştu.
LATİN AMERİKA ÜLKELERİNE İHRACAT ARTIYOR
Türkiye’nin Latin Amerika ülkelerine ihracatının her geçen yıl artığını ifade eden Tever: “Bizler de ihracatın artması adına, bölgemizin tanımını için bu programı düzenliyoruz. Büyükelçilerin dışında ülkelerin ticaret ofis temsilcilerinin de programa katılacak olması nedeniyle ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirilecek. İş adamları ve sanayicilerimizin bu fırsatı kaçırmamalarını istiyoruz. “ ifadelerine yer verdi.
İŞ ADAMLARI VE SANAYİCİLERİ DAVET ETTİ
Latin Amerika ülkelerinin sanayiciler için büyük fırsatlar taşıdığını belirten Tever, tüm iş adamı ve sanayicileri programa davet ederek şunları söyledi: “Bu programda birçok fırsat önümüze gelecek. Bu fırsatları değerlendirmeliyiz.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510