banner265

banner579

banner306

banner578

Mahalle evlerinin yılsonu sergisi açıldı

Çerkezköy Belediyesi’ne bağlı Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerinde kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru çalışmalardan oluşan 2016-2017 dönemi Yılsonu Sergisi Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nda açıldı.

Çerkezköy 22.05.2017, 17:50 Bakış Haber Merkezi
871
Mahalle evlerinin yılsonu sergisi açıldı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ve Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerinde açılan Rölyef, Basit İğne Teknikleri ve Elde Çin İğnesi kurslarını tamamlayan kursiyerlerin eserleri yılsonu sergisi adı altında Veliköy’de bulunan Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Sergi Salonu’nda açıldı. Açılışa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Volkan Torun Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu (ÇEMYO) Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman, ÇEMYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Veliköy Mahalle Muhtarı Ersan Albayrak, muhtarlar, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER SERGİLENDİ

Yılsonu sergisi hakkında bilgi veren Kurs Öğreticisi Gülten Altay, “Basit İğne Tekniklerinden 40, Elde Çin İğnesi Kursundan 40 ve Rölyef Kursundan da 25 olmak üzere toplam 105 kursiyerimiz, yıl boyunca çalıştı. Bu çalışmaların neticesinde birbirinden değerli el emeği göz nuru eserler ortaya çıktı. 100’den fazla rölyef ile el nakışları, titanyum çalışmaları, tel kırma çalışmaları, kurdele çalışmaları, tül ve brezilya nakış çalışmaları gibi birçok el sanatı eserinin yer aldığı yılsonu sergimize katılımın fazla olması bizleri çok mutlu etti. Bu vesile ile mahalle evlerimizi açan, sonrasında da desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen Belediye Başkanımız Vahap Akay’a sonsuz teşekkürler ediyoruz” dedi. Gülten Altay, yılsonu sergisinin 25 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’a kadar açık kalacağını belirtti.     


 

KURSLARIMIZ, KOMŞULUK VE ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

İlk Mahalle Evini Veliköy’de açtıklarını anımsatarak konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sonrasında ikinci Mahalle Evimizi de Kızılpınar Mahallemizde açtık. Önümüzdeki günlerde de Bağlık Mahalle Evimizi açacağız. İnşaat çalışmaları devam eden Veliköy Düğün Salonumuzun hizmete açılmasının ardından da Veliköy Mahalle Evimizi buradaki yeni yerine taşıyacağız” dedi. Mahalle Evlerinin ve açılan kursların komşuluk, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirdiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Mahalle Evlerimizde ciddi emekler, göz nurları var. Her yıl bu kurslarda üzerine koyarak gidiyoruz ve sayımız artıyor. Bu kurslarımızda ortaya çıkan eserlerin sergilenmesini ve kadınlarımız için katma değere dönmesini çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.     
 

TÜM ÇERKEZKÖYLÜ HEMŞERİLERİMİZİ SERGİMİZE BEKLİYORUZ

Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evleri kursiyerlerinin bir yıl boyunca çalıştığını ve bu çalışmalar neticesinde birbirinden değerli el emeği göz nuru ürünlerin ortaya çıktığını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün açılışını yaptığımız ve 4 gün boyunca açık kalacak olan yılsonu sergimizde kursiyerlerimizin bu çalışmaları görücüye çıkacak. Tüm Çerkezköylü hemşerilerimizi sergimize bekliyoruz” açıklamalarında bulundu. Konuşmaların ve açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Belediye Başkanı Vahap Akay ve davetliler, sergideki birbirinden değerli eserleri tek tek inceledi. Belediye Başkanı Vahap Akay, çalışmalardan bazılarını satın alarak sergiye katkıda bulundu. Açılış töreni, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Şubat 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:42
Öğle 13:28
İkindi 16:32
Akşam 19:04
Yatsı 20:23
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
11°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577