Makedonya’da ülkemizi temsil edecekler

Çerkezköy İlçe Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi Makedonya’nın Ohrid şehrinde 10-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Uluslar arası Bahar Çiçekleri Festivali’nde ülkemizi temsil edecek. İki ayrı ekip halinde sahne alacak olan İlçe Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi, Trakya yöresi ile Ege yöresi halk oyunlarını sahneleyecek.

Makedonya’da ülkemizi temsil edecekler
ÇerkezköyBakış - Makedonya’nın Ohrid şehrinde yapılacak olan Uluslar arası Bahar Çiçekleri Festivali için Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi Ekibi Makedonya’ya yollandı.
MAKEDONYA’YA UĞURLANDILAR
Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla dün gece 10.00’’da Halk Eğitim Merkezi önünden Makedonya’ya uğurlanan kafilede Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Yalçın Memiş, Halk Oyunları eğitmeni Burhan Öztürk, Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Ayaz ile birlikte 3 öğretici ile halk oyunları ekibinde yer alan öğrenciler yer aldı.    
EKİP ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
banner287
Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Yalçın Memiş, Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi’nin Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslara devam eden öğrencilerden oluştuğunu söyleyerek “Halk oyunları ekibimizde Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri bulunuyor.’’ Dedi.
HER ÜLKEDEN 3 EKİP ÇAĞRILIYOR
Avrupa Halk Oyunları Festivaller Organizasyonu Komitesi’nin daveti üzerine Makedonya’da bulunacaklarını ifade eden Memiş “Festivale her ülkeden 3 ekip çağrılıyor. Bu yıl yapılacak olan festivale Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi olarak davet edildik. Ülkemizi en iyi şekilde tanıtacağız’’ diye konuştu. Festivalin ardından İlçe Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi Çerkezköy’e dönecek.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510