Mavi Minibüsler halk otobüsüne dönüşecek

SS 25 Nolu Çerkezköy Akarsu Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin olağan mali genel kurulu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yönetimin oy birliği ile ibra edildiği toplantıda minibüslerin halk otobüsüne dönüştürülerek kapasitelerinin artırılması oy birliği ile kabul edildi.

Mavi Minibüsler halk otobüsüne dönüşecek
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - SS 25 No’lu Çerkezköy Akarsu Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin olağan mali genel kurul toplantısı önceki gün gerçekleştirildi. 
OLAĞAN MALİ GENEL KURUL YAPILDI
Saat 20.30’da başlayan toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. Ardından oy birliği ile divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Mustafa As katip üyeliklere ise Engin Aslan ile Nazmi Akbulut seçildi. Sonrasında yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporu ile bilanço okunarak ayrı ayrı ibra edildi.
MİNİBÜSLER HALK OTOBÜSÜNE DÖNÜŞECEK
Yedinci gündem maddesinde araçların halk otobüsüne dönüştürülmesi ve koltuk kapasitesinin artırılması konusu görüşülerek karara bağlandı. Kooperatif Başkanı İlhami Yörük, konunun geçtiğimiz ay düzenlenen belediye meclis toplantısında karara bağlandığını söyleyerek ‘’konu ilçe trafik komisyonu ve il trafik komisyonunda da görüşülecek. Her iki komisyondan da geçmesi durumundan minibüsleri halk otobüslerine dönüştüreceğiz ve kapasiteleri de artacak.’’ Dedi. İkinci el araç alımı konusunda dikkatli davranılması gerektiğini isteyen Yörük, 12 yaşını dolduran araçlara ruhsat verilmediğini kaydetti. Halk otobüslerinin renginin turkuaz olacağını açıklayan Yörük, araçlarda kamera sisteminin de yer alacağını söyledi. Yapılan bilgilendirmenin ardından ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
KOOPERATİFE DENETİM ARACI ALINACAK
banner287
Gündem maddeleri arasında yer alan kooperatif adına değişen araçlardan 2005 model araç alımı talebi aracın kooperatifi sıkıntıya sokabileceğini gerekçesi ile reddedilirken, kooperatif adına denetim aracı alımı ise kabul edildi. 
TAHMİNİ BÜTÇE ONAYLANDI
146 bin TL olarak ön görülen 2012 yılı tahmini bütçesi oy birliğiyle kabul edilirken, yıllık aidat miktarı de belirlendi. Dilek ve temenniler bölümünden Kooperatif Başkanı İlhami Yörük, kooperatif adına ilçe merkezinde bir ofise ihtiyaç duyduklarını söyleyerek ‘’kooperatifimize ait bir arsamız var. Bu arsayı satarak ofis almak istiyoruz.’’ Dedi. Yörük, ofis için üç farklı yerde ofis örnekleri sunarak, ‘’birine karar verirsek, ofisimizi de kazanmış oluruz’’ diye konuştu. 
ARSANIN SATIŞINA RED
İlhami Yörük’ün teklifinin ardından söz alan eski kooperatif başkanlarından Engin Aslan, arsanın ilerleyen dönemlerde değerlendirilmesini isteyerek ‘’Tekirdağ, 2014’de büyükşehir belediye ilan edildiğinde bir takım ihtiyaçlar duyabiliriz. Bunun için de bu arsayı daha sonda değerlendirelim’’ ifadelerini kullandı. Yapılan görüşmelerin ardından ilgili talep oy çokluğu ile reddedildi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından olağan mali genel kurul toplantısı tamamlandı. 
YÖRÜK TEŞEKKÜR ETTİ
Olağan mali genel kurul toplantısının tamamlanmasının ardından söz alan Kooperatif Başkanı İlhami Yörük, kooperatif üyelerine teşekkür ederek, olağan mali genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510