Meclis ittifakı kesinleşti

Çerkezköy Bakış Gazetesi geçtiğimiz 14 Şubat günü “Cumhur İttifakı”nın AK Parti ile MHP’nin meclis üyesi listesine de yansıyacağını duyurmuştu.  İki parti ortak meclis üyelerini belirledi. Liste Salı günü kamuoyuna açıklanacak.

Meclis ittifakı kesinleşti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Bakış Gazetesi geçtiğimiz 14 Şubat günü “Cumhur İttifakı”nın AK Parti ile MHP’nin meclis üyesi listesine de yansıyacağını duyurmuştu.  İki parti ortak meclis üyelerini belirledi. Liste Salı günü kamuoyuna açıklanacak.

Çerkezköy’de “Cumhur İttifakı” kapsamında MHP, belediye başkan adayı çıkartmayarak AK Parti’nin adayı Süleyman Kozuva’yı destekliyor. Her iki partinin de meclis üyesi listelerini ayrı ayrı çıkartması planlanıyordu. Ancak AK Parti ve MHP genel merkezlerinin yaptığı ittifak görüşmelerinin ardından e ittifak çalışmaları tekrar gözden geçirildi. Bu da meclis üyesi listelerine yansıdı. 

banner287
MHP’de yaklaşık 40 isim, AK Parti cephesinde de çok sayıda kişi meclis üyeliği için başvurusunda bulunmuştu. Bakış Gazetesi’nin 14 Şubat tarihinde “Meclis ittifakı” diye kamuoyuna duyurduğu haber netleşti. Belediye başkanlığında olduğu gibi iki partinin meclis üyelikleri ittifak kapsamında tek liste olarak belirlendi. Resmi liste yarın, en geç ise YSK’ya listelerin son teslim günü olan Salı günü kamuoyuna duyurulacak.

32 ÜYE VAR

Çerkezköy Belediye Meclisinde başkan Vahap Akay ile birlikte toplam 32 meclis üyesi bulunuyor.  Meclis, 18 CHP, 13 AK Parti ve 1 MHP’li meclis üyesinden oluşuyor

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510