Mevlana’dan Başkan Ertem’e ziyaret

Mevlana İlk ve Ortaokulu Yönetimi, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret ederek Başkan Ertem’e okula yaptığı katkılardan ötürü teşekkür ederken, yapımı süren çok amaçlı konferans salonuna ise koltuk talebinde bulundu.

Mevlana’dan Başkan Ertem’e ziyaret
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Mevlana İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet Erçin, Müdür Yardımcıları Yakup Dönmez, Ensari Bakanoğulları ile Okul Aile Birliği Başkanı Ercan Esen önceki gün saat 14.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret etti.
TEŞEKKÜR ETTİLER
Ali Ertem ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Okul Müdürü Mehmet Erçin, “Okulumuzla ilgili geldiğimiz taleplerde bizlere yardımcı olarak okulumuzun eksikliklerini giderdiniz. Vermiş olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.’’ Dedi.
BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Okulda yapmış oldukları çalışmalardan da bahseden Erçin “Okulumuzun sosyal ve kültürel alanlarını genişletmek için okulumuza güzel bir kütüphane kazandırdık. Kütüphanemiz tüm Çerkezköy Halkı’na açıktır. Bunun yanı sıra 500 metrekare büyüklüğünde okulumuzun alt katına spor salonu yapılıyor. Bu salonumuzda basketbol, voleybol, badminton, masa tenisi gibi pek çok oyun alanları mevcut.’’ Bilgilerini verdi.
PROJE PAYLAŞILDI DESTEK İSTENDİ
Çok amaçlı konferans salonunun yapımının sürdüğünü ifade eden Mehmet Erçin şöyle devam etti: “Çok Amaçlı Konferans Salonu’nun beton dökümü çalışmaları tamamlandı. Şu anda salonun zeminine granit döşeme çalışmaları yapılıyor. Ancak, bu konudaki tek eksik koltuklarımız. Belediyeden salonumuz için 150 adet koltuk talep ediyoruz.’’
 “ENGELLİLERE GÖRE DÜZENLEYİN’’
banner287
Konferans salonu çalışmaları hakkında sunulan dosyayı inceleyen Başkan Ertem, salon zeminin basamaklı olmasına ilişkin uyarıda bulunarak, “Koltukların olacağı kısım basamaklı kalabilir. Ancak, koltukların arasından geçen 1 metrelik yürüme mevkii basamaklı olmasın. Aksi takdirde engelli bir vatandaşın buradan çıkması mümkün olmaz. Üstelik engeli olmayan bir vatandaş da daha rahat yürür. Üstelik günümüzde artık her şey engellilere göre dizayn edilmeli.’’ İfadelerini kullandı.TALİMAT VERİLDİ
Okul yönetiminden engellilere göre düzenleme yapılacağı sözü alan Ertem,  belediye Satınalma Sorumlusuna koltuklar hakkında firmalardan fiyat teklifi alınması talimatı verdi. Alınması planlanan 150 koltuğun renginin ise, bordo olması kararlaştırıldı.
“SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK’’
Öte yandan okulun önünde kalan boş araziye spor kompleksi yapılacağı bilgisi veren Başkan Ertem, “İlgili proje hakkında son çalışmalar yapılarak, ihaleye çıkılmaya hazırlanılıyor. Bu kompleksin de gerek okula gerekse mahalleliye fayda sağlayacağına inanıyorum.’’ Dedi. Ziyaret okul yönetiminin Başkan Ertem’e teşekkür etmesiyle son buldu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306