Mevlid Kandili’nde camiler doldu taştı

İlçe Müftülüğü Mevlid Kandili dolayısıyla Osmanlı Cami’nde Mevlid-i Şerif okuttu.Programda İlçe Müftüsü Bayram Şahin Peygamber efendimizin kutlu doğumundan bahsederek hayatından örnekler verdi. Çerkezköylüler Mevlid-i Şerif programına yoğun ilgi gösterdi.

Mevlid Kandili’nde camiler doldu taştı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Rebiül-evvel ayının 12. gecesinde dünyaya şereflendiren Resul-ü Ekrem efendimiz için Merkez Osmanlı Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu.
VATANDAŞLAR CAMİYE AKIN ETTİ
Akşam namazı ile yatsı namazı arasında okunan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlid programına Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Çerkezköy Erzurumlular Derneği Başkanı Edip Nurettin Akın ile çok sayıda Çerkezköylü katıldı.
AYET VE DUALAR OKUNDU
Mevlid programında İlçe Müftüsü Bayram Şahin, Merkez Osmanlı Cami İmam Hatibi Selahattin Albayrak ile Müezzin İdris Akkaya sırasıyla sure ve dualar okudular. İlçe Müftüsü Bayram Şahin, Peygamber efendimizin doğumu ve Mevlid Kandili hakkında cami cemaatiyle sohbet ederek ayetlerden örnekler verdi.
banner287
PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATINDAN ÖRNEKLER VERDİ
Mevlid Kandili hakkında cami cemaatine bilgi veren Müftü Şahin, “O doğumuyla alemleri şereflendirdi ve nurlandırdı. Resul-ü Ekrem efendimiz bu gece de dünyaya teşrif etmiş ve olağanüstü birçok hadise gerçekleşmiştir. Bu konularla ilgili olarak anlatılan en güzel eser ise Süleyman Çelebi hazretleri tarafından Mevlid-i Şerif’te kaleme alınmıştır. Peygamber efendimizin doğumu hiçbir milletin dile getiremediği kadar güzel dile getirilerek anlatılmıştır. Böylesine güzel bir günde bir araya gelerek camileri doldurduk.” dedi. Program yatsı namazına kadar devam etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306