Minik öğrenciler 50 adet fıstık çamı dikti

Dünya Ormancılık Haftası dolayısıyla Atatürk İlkokulu 1-G sınıfı öğrencileri Çerkezköy izcileri ağaçlandırma sahasında 50 adet fıstık çamı dikti. Sınıf öğretmenleri Sevil Sanlı ve velileri eşliğinde fidanları toprakla buluşturan 50 minik öğrenci her diktikleri fidana da kendi isimlerini astılar.

Minik öğrenciler 50 adet fıstık çamı dikti
ÇerkezköyBakış - Dünya Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde 50 minik öğrenci Çerkezköy Belediyesi’nin kendilerine armağan ettiği 50 fıstık çamı fidanını toprakla buluşturdu.
50 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDULAR
Çerkezköy Belediyesi tarafından alınan fidanlar öğrencilere hediye edilirken, 50 minik öğrenci sınıf öğretmenleri Sevil Sanlı ve velileriyle birlikte Çerkezköy İzcileri ağaçlandırma sahasında fidanlarını toprakla buluşturdular.
banner287
ÖNCE FİDAN ARDINDAN İSİMLERİ
Belediye tarafından görevlendirilen 3 personel öğrencilerin dikeceği fidanlar için çukur açarken, 50 öğrenci de velileriyle birlikte fidanlarını ekecekleri alan üzerinde temizlik yaptılar. Her öğrenci kendine ait fidanı velilerinin yardımıyla diktikten sonra tahta üzerinde yazdıkları isimlerini de fidanların yanına diktiler. Çerkezköy Belediyesi minik öğrenciler için fidan hediye etmenin yanı sıra öğrencileri belediye önünden servis ile alarak ağaçlandırma alanına ulaşımlarını da sağladı.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306