Müftü Şahin din görevlileriyle vedalaştı

Çerkezköy Müftülüğü’nce gerçekleştiren Hizmet İçi Eğitim Semineri’ni tamamlayan 25 din görevlisine düzenlenen törenle sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninde din görevlileriyle aylık müftülük çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunan İlçe Müftüsü Bayram Şahin, toplantının sonunda din görevlileriyle vedalaştı. Şahin, önümüzdeki günlerde Tekirdağ İl Müftülüğü’nde Müftü Yardımcısı olarak göreve başlayacağını söyleyerek helallik istedi.

Müftü Şahin din görevlileriyle vedalaştı
ÇerkezköyBakış - Hizmet İçi Eğitim Semineri’ni tamamlayan din görevlilerine düzenlenen programda sertifikaları takdim edildi.
TOPLANTI DÜZENLENDİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda dün saat 13.30’da düzenlenen toplantıya İlçe Müftüsü Bayram Şahin ile din görevlileri katıldı. Toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'merkezi vaaz' sistemini kaldırmaya yönelik başlattığı çalışmalar kapsamında Çerkezköy İlçe Müftülüğü'nce din görevlilerine yönelik  geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde Hacı Fahri Zümbül Cami Konferans Salonu'nda verilen 'Hizmet İçi Eğitim' seminerinin sertifikaları dağıtıldı.
SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ
Müftü Bayram Şahin, 25 din görevlisine tek tek sertifikalarını verdi. Hizmet İçi Eğitim kapsamında camilerde görev yapan 25 din görevlisine eğitim süresince, 'Vaaz ve hitabetin anlam ve önemi, yetişkin din eğitimi, din görevlilerinin temel nitelikleri, vaaz hazırlama ve sunmada temel ilke ve görevler, vaazlarda Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif’lerden yararlanma yolları, vaazlara menkibe ve şiirlerden doğru bir şekilde yararlanma, vaaz  ve irşatla etkili iletişim, din hizmeti ve sorun çözme, vaaz ve dinde rehberlik ile araştırma yöntemleri' konularında eğitim verilmişti. Sertifikalarla birlikte din görevlilerine birer de 'Vaaz Kılavuzu' kitabı hediye edildi. Sertifika törenin ardından Müftü Bayram Şahin, din görevlileriyle aylık müftülük çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.banner287
İNTİHAR ANLATILACAK
Sertifikaların takdim edilmesinin ardından konuşan İlçe Müftüsü Bayram Şahin, Çerkezköy’deki intihar olaylarına değindi. Müftülük olarak, intihar olayına hutbelerde değineceklerini söyleyin Şahin, din görevlilerinden de intihar konularını vaaz ve sohbetlerinde işlemelerini isteyerek "Camide olsun diğer sohbetlerinizde olsun bütün vaaz ve nasihatlerinizde intihar olaylarını ele alın. Çerkezköy'müzdeki bu sosyal olayla hep birlikte ilgilenelim." tavsiyelerinde bulundu.HELALLİK İSTEDİ
Müftü Şahin ayrıca Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı’na atandığını hatırlatarak, tüm din görevlilerinden helallik istedi. Müftü Şahin, konuşmasında son kez aylık toplantıya katıldığını belirterek, "Bu benim Çerkezköy'de son toplantım. Bu nedenle sizlere Allahaısmarladık da demek istiyorum. Sizlerle birlikte 6 ay süreyle güzel hizmetler ettik. Hepinize teşekkür ediyorum. Orası burası fark etmez. Bizler vatanın her yerinde görevimizi yapacağız. Hakkınızı helal edin."diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306