Muhasebecilerden 1 Mart kutlaması

Çerkezköy’de görev yapan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler 1 Mart Muhasebeciler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde bir araya geldiler. Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulunan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ardından Vergi Dairesi, İŞKUR Çerkezköy Şubesi ile SGK Çerkezköy Merkez Müdürlüğü’ne ziyarette bulundular

Muhasebecilerden 1 Mart kutlaması
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy’de 1 Mart Muhasebeciler Günü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı önündeki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi
TÖREN DÜZENLENDİ
1 Mart Muhasebeciler günü ülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy’de de kutlandı. Çerkezköy’de faaliyet gösteren Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, dün saat 10.00’da Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Programa Tekirdağ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Çerkezköy Temsilcisi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Aydın Şanlı’nın çelenk sunumu ile başlandı. Çelenk sunumunun ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.  
“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İYİ TAKİPÇİ OLMALIYIZ’’
Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştiren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Aydın Şanlı, Muhasebeciler Günü’nün 1989 yılından buyana kutlandığını söyleyerek “2010 yılından itibaren de Çerkezköy’de 1 Mart Muhasebeciler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Çerkezköy’deki tüm meslek mensuplarının Muhasebeciler Günü’nü kutluyorum. Meslek camiamızın çeşitli sorunları oluyor ve bu sorunları çözmek adına Oda Yönetimleri ve TÜRMOB’a (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) büyük görevler düşüyor. Meslek mensubu olarak bizler, Odalarımıza ve TÜRMOB’a gerekli ikazları yapalım. Sorunlarımızın çözümü için neler yapıldığını takip edelim. Eğer biz bunları takip etmezsek, sıkıntıları uzun yıllar çekmeye devam ederiz" dedi.

banner287


“DEVLETİN İYİ BİRER MEMURLARI GİBİYİZ’’
Meslek mensuplarının sorumluluğunun ve iş yükünün her geçen gün arttığını belirten Şanlı, “İş yükümüz artığı için tüm meslek mensuplarımız bu sorumluluklarının bilincindedir. Yaşanan sorunlara rağmen meslek mensubu olarak bizler Vergi Mükellefi olan müşterilerimize en iyi ve kaliteli hizmeti vermeye gayret ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. İş gücü her geçen gün arttığı için bizler de bürolar olarak zorlanıyoruz. Devletimizin iyi birer memurları durumdayız. Çerkezköy’de yaklaşık olarak 90 civarında Muhasebeci ve Mali Müşavir bulunuyor. Bunların arasında da bağımlı ve bağımsız çalışan arkadaşlarımız var. Önümüzdeki seçim sürecinde Muhasebeciler ve Mali Müşavirler olarak birlik ve beraberlik adına mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
“BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDULAR’’
Muhasebeciler günü sebebiyle Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek’i ziyaret ettiler. Şimşek’in ve daire çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutlayan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler daha sonra İş-Kur Çerkezköy Müdürü Ercan Sözen ve ardından da SGK Çerkezköy Şube Müdürü Yücel İnce’yi ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler son olarak basın mensuplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldiler. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510