Muhtarlar günü kutlandı 

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla, Çerkezköy’deki muhtarlar Atatürk anıtına çelenk sundu. Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Akgün, yaptığı konuşmasında, “Muhtar arkadaşlarımız  vatandaşlarımızın sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için büyük gayret sarf etmektedirler. Tüm arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Muhtarlar günü kutlandı 

Çerkezköy Bakış - Belediye Meydanında düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Bağlık Mahallesi muhtarı olan Tahsin Akgün, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Muhtarlık teşkilatının kuruluşuna değinerek sözlerine başlayan Akgün, “İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 2016/21 sayılı genelgeleri doğrultusunda oluşturulan, Osmanlı arşivinde 2. Mahmut döneminde yayınlanan ferman ile 19 Ekim 1829 tarihinde kurulan muhtarlık teşkilatının kuruluş günü esas alınarak 19 Ekim gününün “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir.” dedi.

EN DEMOKRATİK SEÇİLME YÖNTEMİ

Hiçbir partiye bağlı olmadan sadece isimleri ile vatandaşın karşısına çıktıklarını belirten Akgün, “Biz mahalle muhtarları, mevzuatla verilen çeşitli görevleri yapan, seçimle gelen, merkezi ve yerel yönetimlerin yardımcısı olan, mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini yöneticilere ulaştırmada kısacası devlet ile vatandaş arasında güçlü bir köprü görevi gören kişileriz.  Devletin mühür ve beratı olan tek seçilmiş kişi mahalle muhtarıdır ve muhtarların seçilme yöntemi en demokratik yöntemdir. Arkamızda herhangi bir siyasi parti olmaksızın sadece adımızla halkın önüne çıkarız. Cumhuriyetimizin en alt bölümündeki temsilcileri olarak tüm muhtar arkadaşlarımız, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamak, onlara huzur ve güven içinde olmaları için çaba sarf ettiğimiz gibi, demokrasimizin tamamını savunmak adına 15 Temmuz gecesine olduğu gibi şehit düşerek bu vatana hizmetini en üst seviyeye taşıyan kahraman muhtarlarımızın varlığı, bizlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi İstanbul’da şehit olan Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş’a ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 “BÜYÜK GAYRET SARF ETMEKTEDİRLER”

Muhtarların sorunları çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Akgün,  “Yoğun göç alan ilçemizin nüfusu hızla artmaktadır. Nüfusu 160 bine dayanan ilçemizde 10 muhtarlık bulunmakta, muhtar arkadaşlarımız da vatandaşlarımızın sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için büyük gayret sarf etmektedirler. Tüm arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Sayın Atilla Selami Abban’a teşekkür ediyor, başta siz Çerkezköy İlçe Muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diye konuştu.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510