NKÜ ve Alexandre Moisiu Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Arnavutluk’un Durres Alexandre Moisiu Üniversitesi ile akademik değişim ve işbirliğini güçlendirme amacıyla Akademik İşbirliği, Mevlana Programı, Erasmus+ Programı Kurumlararası anlaşmalarına imza attı.

 NKÜ ve Alexandre Moisiu Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı
Çerkezköy Bakış – Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Arnavutluk’un Durres  Alexandre Moisiu Üniversitesi ile akademik değişim ve işbirliğini güçlendirme amacıyla Akademik İşbirliği, Mevlana Programı, Erasmus+ Programı Kurumlararası anlaşmalarına imza attı.
İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İkili işbirliği ilişkilerini güçlendirmeye katkı sağlayacak olan ve Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek’in makamında gerçekleşen imza töreninde Alexandre Moisiu Üniversitesi Rektörü Dr. Mit’hat Mema, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Alexandre Moisiu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kristaq Kume ve Dr. Ulpian Hoti bulundu. 
banner287
İŞBİRLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, üniversitenin tarihi gelişiminden bahsederek, “Üniversitemiz 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen hızla gelişme kaydederek, başarılarıyla adından söz ettiren genç ve dinamik bir üniversite olarak anılmaktadır. Üniversite olarak, uluslararası ilişkilerinin geliştirilmesi ve işbirliği olanaklarının arttırılması konusuna büyük önem vermekteyiz. Bu bağlamda pek çok uluslar arası üniversite ile değişim programları kapsamında anlaşmalar gerçekleştirdik. Bu gün imzalayacağımız protokolün iki üniversite arasında yeni oluşumların kapısını açmasını diliyorum.” dedi.


ORTAK YARAR SAĞLANACAK ORTAM OLUŞTURULACAK
Alexandre Moisiu Üniversitesi Rektörü Dr. Mit’hat Mema, karşılaştığı misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mema, NKÜ’de meydana gelen gelişmeleri takip ettiğini belirterek, imzalanacak anlaşmaların önemine değindi. 
İmzalanan protokol ile iki üniversite arasında araştırma, dersler, sempozyum vb. faaliyetlerde araştırmacı değişimi, ortak yarar sağlayan akademik programlar ve derslerin oluşturulması, karşılıklı materyal ve bilgi değişimi ile lisans ve yüksek lisans öğrenci değişimi konularında işbirliği gerçekleştirilmesinin yanı sıra her iki üniversitenin bilimsel dergilerde makaleleri yer alması için karşılıklı iletişim ortamının oluşturulması planlanıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 17:00

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510