NKÜ’de 16. Geleneksel Aşure Günü

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü tarafından her yıl düzenlenen ve bu sene 16. sı gerçekleştirilen Geleneksel Aşure günü akademik idari personel ile öğrencileri bir araya getirdi.

NKÜ’de 16. Geleneksel Aşure Günü
Çerkezköy Bakış – Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü tarafından her yıl düzenlenen ve bu sene 16. sı gerçekleştirilen Geleneksel Aşure günü akademik idari personel ile öğrencileri bir araya getirdi.
KENDİ ÜRÜNLERİNDEN AŞURA YAPTILAR
Aşure günü şenlikleri halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından konuşan NKÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Orak, “Aşurenin bizler için ayrı bir önemi var. Bizleri bir araya getirmesinin yanında içinde üretilen ürünlerin yüzde doksanı kendi bölümümüzün üretimidir. Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz.” dedi.
NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal ise konuşmasında, “Ananelerimizi, geleneklerimizi birlikte yaşatıyoruz. Bu vesile ile Tarla Bitkileri Bölümüne böyle bir gelenek başlattığı için teşekkür ediyorum. Daha önemlisi öğrencilerimizi, akademik idari personelimizi bir araya getirdiği için, birlikte paylaşmayı ve paydaş olmanın bilincini bu vesile ile sunduğu için teşekkür ediyoruz.” cümlelerine yer verdi.GÜNÜN ANISINA ÇİÇEK VERİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından ikili anlaşma imzalamak için Üniversitede bulunan Arnavutluk’un Durres  Alexandre Moisiu Üniversitesi Rektörü Prof. Mithat Mema, Halkoyunları ekibine çiçek takdim ederken, aşure yapımında emeği geçen Mebrure Geçgel’e Alman Münih Teknik Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Markus Lienkamp günün anısına çiçek verdi.
Açılış töreninin ardından Ziraat Fakültesi A-blok önünde aşure ikramı yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:48

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510