Nüfus Müdürlüğü’nde vezneler gidiyor, masalar geliyor

İçişleri Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı uygulama kapsamında Nüfus Müdürlükleri’nde vezne sistemi kaldırılarak, yerine masada hizmet sistemi getiriliyor. Bu kapsamda Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü’ndeki yapılacak tadilat sonrasında vezneler kaldırılacak.

Nüfus Müdürlüğü’nde vezneler gidiyor, masalar geliyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İlçe Nüfus Müdürlüğü’ndeki vezneler kalkacak, vatandaş yüz yüze hizmet alacak.
SİSTEME GELECEK GÜNLERDE GEÇİLECEK
Edinilen bilgiye göre yılsonuna  kadar Türkiye genelinde nüfus cüzdanlarının değişmesi planlanırken, ilgili değişikliğe ek olarak ülke genelindeki nüfus müdürlüklerinde uygulanan vezne sistemi kaldırılacak. Yetkililer yeni sistemle birlikte ilçe nüfus müdürlüğüne 9 adet masanın önümüzdeki günlerde teslim edileceğini belirterek, sistemle birlikte vatandaşların vezne önünde ayakta beklemeleri son bulacak, koltuklarda bekleyecekler.
NUMARATAJ SİSTEMİ DEVAM EDECEK
Yetkililer yeni sistemle birlikte verilen hizmetin daha da kaliteli olmasının beklendiğini dile getirerek, “Mevcut olan numarataj sistemi uygulaması olası bir karışıklığa yer vermemek adına devam edecek. Böylelikle sırası gelen vatandaşlar işlem yapacakları masaya giderek, gerekli olan hizmeti alacak.’’ Dediler.
banner287
PARMAK İZİ ALINACAK
Öte yandan yeni sistemin yanı sıra yenilenecek olan nüfus cüzdanlarına ilişkin henüz talimat gelmediği öğrenilirken, nüfus cüzdanı yenileme işlemlerine başlama talimatının gelmesiyle birlikte vatandaşların parmak izlerinin de alınarak gerekli işlem sırasının kurallara uygun şekilde gerçekleştirileceği öğrenildi.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306