Oda seçimleri bir hizmet yarışıdır

Hafta sonu gerçekleştirilecek Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine Sarı Liste’den hazırlanan 1.Meslek Grubu Meclis Üyesi Adayları Dilaver Burak ile Mehmet Sait Erdem, Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Seçimi hizmet yarışı olarak değerlendiren Dilaver Burak, hem Sarı Liste hem de 1.Meslek Grubu’nda önde olduklarını söylerken Mehmet Sait Erdem, üyelerin çoğunun mevcut yönetimden şikayetçi olduğunu kaydetti.

Oda seçimleri bir hizmet yarışıdır
ÇerkezköyBakış - Sarı Liste’nin 1.Meslek Grubu Meclis Üyesi Adayları Dilaver Burak ile Mehmet Sait Erdem, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
BAKIŞ’I ZİYARET ETTİLER
İş Adamı Dilaver Burak ile Çerkezköy Fırıncılar Derneği Başkanı Mehmet Sait Erdem dün saat 10.30’da Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında genel bir bilgilendirmede bulundular. 26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Oda seçimlerine kısa süre kala çalışma tempolarını artırdıklarını söyleyen Dilaver Burak, seçim saatine kadar da çalışmalarının süreceğini ifade etti.
“SEÇİM BİR HİZMET YARIŞIDIR’’
Burak, 1.Meslek Grubu’nda 304 üyenin sandık başına gideceğini söyleyerek “1.Meslek Grubu’nda şahsımla birlikte Mehmet Sait Erdem, Saray’dan Gürcan Ergen ile birlikte üyelerimizi tek tek ziyaret ederek kendimizi tanıtıp, Oda seçimleri için üyelerimizin desteklerini istiyoruz.’’dedi. Seçimlerin dostluk ve kardeşlik çerçevesinde geçmesini dileyen Burak “Seçimler her şeyden önce bir hizmet yarışı olarak görülmelidir. Bizler de 1.Meslek Grubu’nda meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte seçimlere hizmet yarışı gözüyle bakıyor, bu şekilde değerlendiriyoruz. “ diye konuştu.
“İLK HEDEFİMİZ SARI LİSTE’NİN KAZANMASI’’
Hedeflerinin Sarı Liste’nin kazanıp, kendilerinin de 1.Meslek Grubu’ndan seçilmeleri olduğunu kaydeden Dilaver Burak şöyle devam etti: “İlk hedefimiz Sarı Liste’nin seçimlerden birinci çıkması, ardından bizlerin de meclis üyesi olarak seçilmemizdir. Hedeflerimizi yakalama adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah üyelerimizin vereceği katkı ile birlikte sonuca ulaşacağımıza inanıyoruz.’’
“ÖNDEYİZ’’
Burak, hem Sarı Liste olarak hem de 1.Meslek Grubu’nda durumlarının iyi olduğunu söyleyerek “Ziyaretlerimizde üyelerimizden aldığımız destek bizleri mutlu ediyor.
1.Meslek Grubu’nda yüzde 80, Sarı Liste olarak ise yüzde 70 oranında öndeyiz.’’ İfadelerini kullandı.
“ÇİRKİN İFADELERLE KARŞILAŞIYORUZ’’
banner287
Sarı Liste olarak seçim sürecinde zaman zaman çirkin, iftira boyunu aşan ifadelerle karşı karşıya geldiklerini söyleyen Dilaver Burak “Bu hizmet yarışını esas hedefinden çıkarıp rant yarışına getirenlerin iftira ve karalamalarını duydukça, öğrendikçe rahatsızlık duyuyoruz. İftira ve karalama ile seçim çalışmaları yürütülmemeli, seçimin sonrası da olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Adaylar kazanır veya kaybeder. Ancak seçim sonrasında hepimiz birbirimizin yüzüne bakacağız. Seçim sonrasında birbirimizin yüzüne baktığımızda utanacağımız sözleri kullanmaktan kaçınmalıyız.’’ Dedi.
ERDEM: “ÜYELERİN ÇOĞU MEVCUT YÖNETİMDEN ŞİKAYETÇİ’’
1.Meslek Grubu’nun bir diğer meclis üyesi adayı Mehmet Sait Erdem, ziyaretlerinde üyelerin yüzde 99’unun mevcut yönetimden şikayetçi olduklarını söyleyerek “Kapı kapı dolaşarak üyelerimizi dinliyoruz. Üyelerin tamamına yakını Oda’nın faaliyetlerinden şikayetçi. 5 TL için kendilerinin icraya verilmesine tepki gösteriyorlar. Bizlere ‘sizde mi aynı şekilde davranacaksınız’ diye soruyorlar.’’ İfadelerini kullandı.
“ÜYELERİMİZİN FAYDALARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’’
Erdem, ‘Üyelerin yaklaşık yüzde 60’ı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın işlevini bilmiyor’ diyerek “Üyeler, Ticaret ve Sanayi Odası’nı kendilerinden belli dönemlerde ücret tahsil eden bir kurum olarak görüyorlar. Arkadaşlarımız ile birlikte bu anlayışı değiştirecek çalışmanın içerisindeyiz. İnşallah Sarı Liste olarak
üyelerin faydasına çalışacak, üyelerin sıkıntılarını çözecek bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. “ şeklinde konuştu.
ÇOLAK TEŞEKKÜR ETTİ
Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Çolak ta ziyaretlerinden dolayı Dilaver Burak ile Mehmet Sait Erdem’e teşekkür ederek, seçim çalışmalarında başarılar diledi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve Özgür
Merve Özgür - 6 yıl Önce

dilaver bey başarılar diliyoruz. allah yolunuzu açık etsin

çerkezköylü
çerkezköylü - 6 yıl Önce

yanlış saflardasınız..oylar maviye

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510