Öğrenciler çamurdan kurtuldu

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Ortaokulu’nun önünün yağmur yağışı sonrası çamur deryasına dönmesini gazeteniz Bakış “Çamurlu eğitim” başlığı ile okurlarına duyurdu. Haberin ardından Çerkezköy Belediyesi yola beton döküp, kaldırım çalışması yaptı.

Öğrenciler çamurdan kurtuldu

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Ortaokulu’nun önünün yağmur yağışı sonrası çamur deryasına dönmesini gazeteniz Bakış “Çamurlu eğitim” başlığı ile okurlarına duyurdu. Haberin ardından Çerkezköy Belediyesi yola beton döküp, kaldırım çalışması yaptı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 1 yıl önce temeli atılan ve 16 milyon TL’ye yaptırılan 32 derslikli ortaokul, yeni eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini ağırladı. Okulun yeni eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmesiyle hemen yanında bulunan Mevlana İlkokulu ve Ortaokulu da tekli eğitime geçti. Binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü bu okulların önü ise dün yağmur yağışı sonrası bataklığa döndü. Okulun önündeki bu manzara veliler büyük tepki gösterirken, öğrencilerin kıyafetleri battı.

BAKIŞ YAZDI

Çerkezköy Bakış Gazetesi, yaşanan sorunu “Çamurlu eğitim” başlığı ile okurlarına duyurdu. Bu duruma Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay kayıtsız kalmadı ve hemen ilgili birimlere talimat verdi. Haberin yayınlanmasından kısa süre sonra ekipler okulun bulunduğu alana giderek yol yapım ve kaldırım yenileme çalışması yaptı. Ekipler okulun bulunduğu sokağa beton döktü. 


AKAY’DAN ZİYARET


Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, sabah çalışmaları denetledi ve öğrencilerle sohbet etti. Akay, okulda öğrencilerle birlikte selfie çekilerek sosyal medya hesabından paylaştı. 

“ÇOCUKLARIMIZI ÇAMURDAN KURTARDIK”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılan ÇOSB Ortaokulu’nun önünden geçen yolun 1500 metrekarelik kısmının demirli beton ile kaplandığını ve 240 metre uzunluğunda kaldırım yapım çalışmasının başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “32 derslikli ÇOSB Ortaokulumuzun önündeki yolu demirli beton ile kaplayarak, çocuklarımızı çamurdan kurtardık. Ayrıca 220 metre uzunluğunda kaldırım yapımı çalışmalarına başladık ve birkaç gün içerisinde kilit taşı kaldırım çalışmalarımız da tamamlanacak” dedi.

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BİTECEK

ÇOSB Ortaokulu’nun önünde demirli beton yol ve kaldırım çalışmasının yanı sıra 120 metrede otopark çalışması yapılacağını kaydeden Akay, “Çalışmalarımızı hafta sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. ÇOSB Ortaokulumuzun önündeki yolun demirli beton ile kaplanması, kaldırımlarının yapılmasının ardından öğrencilerimiz okullarına daha rahat, toz ve çamur olmadan gidebilecekler” açıklamasında bulundu.
Fatih Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu’nun resmi açılışı bugün saat 11.30’da gerçekleşecek. Açılışa TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un da katılması bekleniyor.

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510