Öğrencilerin programı tam not aldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü ile İstiklal Marşı’nın Kabulünün 92. Yılı dolayısıyla Özel Gülerçin Koleji’nde tören düzenlendi. Programda öğrenciler seslendirdikleri şiirler, hikayeler ve sahneledikleri oratoryolar ile izleyenlerden büyük alkış aldılar.

Öğrencilerin programı tam not aldı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı düzenlendi. Törene, okulun kurucusu S. Bülent Gülerçin, Okul Müdürü Süleyman Sezgin, İlköğretim Müdürü Tuğba Zenginal, Okul Öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
ÇANAKKALE’DE EŞİTSİZLİK VARDI
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, konuşan Okul Müdürü Süleyman Sezgin, “Büyük bir mücadelenin verildiği topraklara sadece Çanakkale deyip geçmemek gerekiyor. Bu topraklarda, bir sürü insanın hatırası gömülüdür. Çanakkale’yi rastgele bir savaş olarak görmemek gerekir ve Çanakkale’de eşitsizlik vardı. 17 yıl birçok cephede savaşmış yorgun bir ordu karşısında, teknoloji ile donatılmış düşman ordusu bulunuyordu” dedi.banner287
ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Süleyman Sezgin konuşmasında Çanakkale zaferinden örnekler vererek, “Çanakkale zaferi asil bir ruhla kazanılmıştır. Çanakkale’de olanlar da, onların arkasındakiler de bu ruha sahipti. Çanakkale bu ruhla kazanıldı” diye konuştu. Programın devamında, okulun bünyesinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 1.Kademe birincisi Elif Azra Kum’a ödülü İlköğretim Müdürü Tuğba Zenginal tarafından verilirken, 2.Kademe Birincisi Münevver Dilara Alışık’a ödülünü okulun kurucusu Bülent Gülerçin verdi.OROTORYALAR BEĞENİ TOPLADI
Sanat Zaferi adlı eseri Ayyüce Bilge Çetin seslendirirken, ardından da 3-A Sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Vatan Sağ olsun adlı oratoryo ve 6-B Sınıfı öğrencilerinin hazırladığı Ya İstiklal Ya Ölüm adlı oratoryo sahnelendi. Programda ayrıca, Çanakkale’deki kahramanların hikayeleri de öğrenciler tarafından seslendirilirken, program okul korosunun Çanakkale Zaferi ile ilgili parçaları seslendirmesinin ardından son buldu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306