Okul Aile Birliği’nden öğretmenler günü sürprizi

Yıldızkent Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Erol Buz ile yönetim kurulu üyelerinin organizasyonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi.

Okul Aile Birliği’nden öğretmenler günü sürprizi
Yıldızkent Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Erol Buz ile yönetim kurulu üyelerinin organizasyonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Programda konuşan okul müdürü Levent Akın öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak “Bir insanı kurtarmanın bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğunu unutmamalıyız. İyi eğitilen bir insan huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın yıkacağı bir gönlün telafisi yoktur” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Öğretmenler Günü, Kapaklı Yıldızkent Ortaokulunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
PROGRAM DÜZENLENDİ
Önceki gün okulun Konferans Salonu’nda saat 12.30’da düzenlenen programa Okul Müdürü Levent Akın, Okul İdarecileri, öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanı Erol Buz ile Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri düzenlendi. Okul Aile Birliği’nin organizasyonunda düzenlenen programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Ardından Okul Müdürü Levent Akın öğretmenlere hitap etti. Öğretmen olmanın haklı gurur ve sevincini yaşadıklarını belirten Levent Akın, “Bu gün öğretmenlerimizin hizmetine karşılık unutulmadıklarını görmek bizleri sevindirmektedir. Bu özel gün vesilesi ile bütün öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.” dedi.“KUTSAL BİR MESLEK”
Öğretmenlik mesleğinin, insanlık tarihi kadar eski olduğunu belirten Akın, “Maddi bir ölçütü olmayan, ölümsüz kutsal bir meslektir öğretmenlik. Bu mesleği yaparken her şeyi bilen, her işi yapabilen, bilgi deposu olmak yerine bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren bir kişi olmalıyız. Sevgi dolu bir öğretmen ışık gibidir. Sevgiyi sunanın sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir. Başarının anahtarı sevgidir.” şeklinde konuştu.
ÖĞRETMENLİĞİN ÖNEMİNİ ANLATTI
banner287
Öğretmenlerin yaptıkları işin ehemmiyetini iyi bilmeleri gerektiğine vurgu yaparak sözlerini sürdüren Akın, “Gücümüzün farkında olarak bizlere emanet edilen servetin kıymetini bilmeliyiz. Çeşitli bahanelerin arkasına saklanarak bu gücü ve serveti boşa harcamamalıyız. Bir insanı kurtarmanın bir alemi kurtarmak kadar önemli olduğunu unutmamalıyız. İyi eğitilen bir insan huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın yıkacağı bir gönlün telafisi yoktur.” Dedi.
“ÖĞRENCİNİN EN BÜYÜK ŞANSI İYİ BİR ÖĞRETMENDİR”
Bir çocuğun hayattaki en büyük şansının iyi bir öğretmenle karşılaşmak olduğunu ifade eden Akın şunları söyledi: “Ben bütün öğretmen arkadaşlarımın öğrencilerimiz için birer şans olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşünceler ile başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimizi saygı ile anıyor, öğretmelerime sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Öğretmen Taner Arslan, yaptığı konuşma ile öğretmenlik mesleği hakkındaki duygu ve düşüncelerini meslektaşları ile paylaştı. Konuşmalar sonrasında 5. sınıflar arasında yapılan şiir yarışmasında birinci olan Derya Solakoğlu ‘öğretmenlerim’ adlı şiiri okudu. Program, resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. 7 ve 8. Sınıflar arasında yapılan kompozisyon yarışmasında 1. olan Ilgın Taşeli, resim dalında Özgü Çırak, şiir dalında Derya Solakoğlu’na ödülleri okul Müdürü Levent Akın tarafından verildi.
PASTA KESİLDİ
Düzenlenen programda öğretmenlere birer karanfil hediye edilirken okul müdürü Levent Akın, Okul Aile Birliği Başkanı Erol Buz, yönetim kurulu üyeleri, en genç ve en kıdemli öğretmen ile birlikte pasta keserek öğrenmenler gününü kutladı. Okul müdürü Levent Akın düzenlenen program için okul aile birliği başkanı Erol Buz ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 17:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510