Okul Müdürlerine protokol ve nezaket semineri

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce il genelindeki tüm okul müdürlerine farklı konularda eğitim programı düzenleniyor. Her ilçede farklı düzenlenen programların Çerkezköy’deki ayağında ‘Protokol ve Nezaket Kuralları’ anlatıldı.

Okul Müdürlerine protokol ve nezaket semineri
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy’deki okullarda Müdürlük görevlerini yürüten eğitimciler haftasonu saat 09.50’de Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi  Eğitim ve Konferans Salonu’nda  düzenlenen programda, ‘Protokol ve Nezaket Kuralları’nın incelikleri konusunda bilgilendirildi.
PROGRAM  3  SAAT SÜRDÜ
Programın konuşmacılığını gerçekleştiren Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Recep Erbay, yıllardır bu tür eğitimler ve programlar verdiğini belirterek, ‘’Program toplam olarak 3 saat sürüyor.’’ dedi. 
“24 KONU BAŞLIĞI BELİRLENDİ’’
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muammer Okumuş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla eğitimcilere yönelik olarak çeşitli programlar düzenlendiği bilgisini vererek, ‘’Çeşitli fakülte ve meslek yüksek okullarında görevli olan hocalarımızla birlikte artık sonuna yaklaştığımz programlarda anlatılacak olan toplam 24 konu başlığı belirledik. Her ilçede hocalarımız tarafından farklı konularda programlar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.  Programlarda son 2-3 ilçe kaldı, Saray hariç tüm ilçelerde program gerçekleşti,  orada gerçekleşmemesinin sebebi de sınav dönemi olmasıdır.’’ diye konuştu. 
“OLUMLU GEÇECEK’’
Tüm programların olumlu geçeceği inancında olduğunu kaydeden Okumuş, şöyle devam etti: ‘’Önce e-konferans yöntemiyle Tekirdağ İl Merkezi’nden programlarından düzenlenmesi düşünüldü, ancak bunun için 860 kişilik bir salon gerekiyordu. Bu sebepten dolayı bizzat ilçelere gidilerek programlar gerçekleşti ve gerçekleşmeye devam ediyor.’’
Programın sonunda katılımcılar, memnuniyet anketi doldurdu.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510