Okullarda görevlendirilecek hizmetliler belirlendi

Toplum yararına çalışma programı kapsamında okullarda görevlendirilecek hizmetliler Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantının ardından belirlenerek okullara dağıtıldı.

Okullarda görevlendirilecek hizmetliler belirlendi
ÇerkezköyBakış - İŞKUR Tekirdağ İl Müdürlüğü ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre okullarda görevlendirilecek hizmetliler belirlendi.
TOPLANTI DÜZENLENDİ
Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde dün saat 10.00’da yapılan toplantıya İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü Ercan Sözen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar, okul müdürleri, İŞKUR yetkilileri ile programa başvuran vatandaşlar katıldı.
PROJE 1 MART’TA BAŞLAYACAK
İŞKUR ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre 1 Mart tarihinde hayata geçecek olan proje 15 Haziran’da sona erecek. Proje kapsamında okul müdürlükleri isterlerse bu süreyi 9 aya kadar uzatabilecekler. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi ile Kapaklı Çok Programlı Lisesi çalışan kadrolarının dolu olması gerekçesiyle bu programa kontenjan vermezken Çerkezköy ilçe merkezine bağlı okullar Kapaklı, Kızılpınar, Karaağaç ve Veliköy’deki okullar bu programa kontenjan açtılar. İŞKUR’a kayıtlı olmak, işsiz olmak, daha önce İşkur kurslarından birine katılmamış olmak, öğrenci olmamak, emekli, dul ve yetim aylığı almıyor olmak gibi şartlara uygun olan kişiler bu programdan faydalanabilecekler.
banner287
ASGARİ ÜCRET ALACAKLAR
Program dahilinde Haziran ayına kadar çalışacak hizmetliler, asgari ücret ile göreve başlayacaklar. Ücretleri İŞKUR tarafından ödenecek olan hizmetlilerin sigorta girişleri de 1 Mart itibari ile yapılacak. Başvuru sayısının kontenjan sayısına eşit olmasından dolayı noter çağırılmazken, hizmetlilerin okullara dağıtımının ardından program sona erdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510