Okuma-yazma kursu başladı

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nin öncülüğünde Tepe İlkokulu’nda yetişkin bayanlara yönelik okuma-yazma kursu düzenleniyor. Toplam 10 öğrencinin katıldığı kursta başarı gösteren öğrencilere kursun sonunda okuma yazma belgesi verilecek.

Okuma-yazma kursu başladı
ÇerkezköyBakış - Tepe İlkokulu ile İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde okuma yazma kursu düzenleniyor.
KURSTA DERSLER BAŞLADI
Pazartesi ve Çarşamba günleri 2’şer saat olmak üzere haftada 4 saat ders gören bayanlar her şeyi en baştan öğreniyor. En büyük amaçlarının okuma yazmayı öğrenmek olduğunu söyleyen bayanlar ‘’Bize böyle bir imkânı sundukları için başta öğretmenimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Okuma yazma bilmek çok farklı bir duygu. Bizler bunu öğrenmek için çok çabaladık ancak olmadı. Okulumuzun da buraya açılması bizim için büyük bir fırsat oldu. İnşallah belgelerimizi de alıp kendimizi daha çok geliştirmeyi istiyoruz.” Dediler.
YETİŞKİNLERE YÖNELİK FARKLI KURSLAR DA VAR
Okuma yazma dışında dikiş-nakış, bilgisayar ve İngilizce kurslarının da bulunduğu okulda talep gelmesi halinde daha farklı kurslar da açılabileceği belirtildi. Okuma yazma kursu dışındaki diğer kurslar için talebin düşük olduğu ifade edilirken Okul Yönetimi, ‘’Bu şekilde azimli vatandaşlarımızı görmek bizleri de gururlandırıyor. Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içinde açtığımız kurslarla halkımızın kendini geliştirebileceği her imkânı onlara sunacağız.” İfadelerini kullandılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510