Ölümü hiçe sayarak bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler

Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Türküyle Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle, Alevisiyle Sünnisiyle, Çanakkale'de bu vatan parçasının her karış toprağında ölümü hiçe sayarak kanların akıtarak canlarını veren atalarımız Çanakkale savaşlarını tarihe altın harflerle yazdırıp zafer kazanarak bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir’’ ifadelerine yer verdi.

Ölümü hiçe sayarak bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler
ÇerkezköyBakış - Türkiye Muharip Gaziler  Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle dernek binasında bir basın toplantısı düzenledi.
“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ’’
Dernek üyesi gazilerin de katıldığı basın toplantısında Çanakkale Zaferi'nin önemine değinen Yarlıgan, "Vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunmasında canlarını feda ederek bizlere bu güzel vatanı ve Cumhuriyet'i emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere Çanakkale Zaferi'nin 98. yılını kutluyoruz. Bu mutlu günde vatan toprağı için şehit olan tüm şehitlere ve Hak'ın rahmetine kavuşan gazilere Allah'tan rahmet sağ olan gazilerimize sağlıklı günler diliyorum" dedi.
“ÖLÜMÜ HİÇE SAYARAK BU TOPRAĞI BİZE EMANET ETTİLER’’
Çanakkale'de Türk ulusunun bir büyük destan yazdığını kaydeden Hasan Hüseyin Yargılan, “4 yıl süren Cihan harbinde Türk ulusunun gözü ve kulağı bu topraklardaydı. Burada savaşın her asker kendisini önce yurduna sonra cephede bir tahin ekmeğini siperde paylaştığı arkadaşına adamıştı. Ölen adeta yaşayanın bir parçasıydı. Çanakkale Savaşı'nın çetin geçen bombardımanlarından bir an duraklama sırasında geriye ağır yaralılar sedyelerde taşınıyordu. Bunlar 'Acaba sağlığıma kavuşup cepheye geri dönebilir miyim’ diyorlardı. Atalarımız Türküyle Kürdüyle, Lazıyla Çerkeziyle, Alevisiyle Sünnisiyle, Çanakkale'de bu vatan parçasının her karış toprağında ölümü hiçe sayarak kanların akıtarak canlarını veren atalarımız Çanakkale savaşlarını tarihe altın harflerle yazdırıp zafer kazanarak bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir. 18 Mart dolayısıyla tüm şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.banner287
SİZLER BİZE BU VATANI EMANET ETTİNİZ BİZLERDE SİZİN YANINIZDA OLMAMIZ LAZIM
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliğinde yapılan açıklamanın ardından Tatlı Kardeşler Organizasyonun sahibi Kenan Tatlı, Gazileri ziyaret ederek, gazilere, yakınlarına ve şehit yakınları için ücretsiz organizasyon hizmeti vereceği açıkladı. Daha önce Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi'ni ziyaret ederek, engelliler için kampanya başlatan Kenan Tatlı, Türk Bayrağı hediye ettiği Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan'a, kampanyasını hakkında bilgi vererek, “Ne mutlu ki sizler varsınız. Rahmetli şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize ücretsiz olarak hizmet vereceğimizi duyurmak istiyorum. Sizler bize bu vatanı hediye ettiniz, bizlerde Tatlı Kardeşler olarak sizlere teşekkürümüzü ve minnetimizi dile getirmek için böyle bir hizmet vermek istiyoruz. Kabul ederseniz her zaman tüm organizasyonlarımızla yanınızdayız” açıklamasında bulundu.“BÖYLE DUYARLI İNSANLARIN OLMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR’’
Kenan Tatlı’ya teşekkür eden Hasan Hüseyin Yarlıgan, "Bizi zaman zaman rencide edenler de çıkıyor. Ancak böyle duyarlı arkadaşlarımızda var ve Gönlümüzü alıyorlar. " dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306