banner265

banner571

Önce çocuklar dedi, hayatını riske atarak açılışa katıldı

Çerkezköy’de Hayırsever çift Müjgan-Serkan Karagöz tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlanan ve ardından anaokuluna dönüştürülen 3 katlı okulun açılışı gerçekleşti. Hastanede tedavi gören ve öğrencilerin mutluluğuna ortak olmak için doktorundan aldığı özel izinle açılışa katılan Müjgan Karagöz, açılışın ardından geldiği ambulansla tekrar hastaneye kaldırıldı.

Çerkezköy 29.09.2017, 16:09 29.09.2017, 23:02 Bakış Haber Merkezi
Önce çocuklar dedi, hayatını riske atarak açılışa katıldı
banner301

Emrah ÇOĞALAN-Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de eğitime verdiği destekle herkesin gönlünde taht kuran Müjgan-Serkan Karagöz çifti, Fevzi Paşa Mahallesi Demet Sokak üzerindeki 3 katlı villalarını anaokulu olması için devlete bağışladı. Binada yalpan düzenlemenin ardından bina eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. Okulun açılışına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Mustafa Yel ile Metin Akgün, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Torun, Merkez Komutanı Binbaşı Fuat Dönmez, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsa Altay, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, ÇEMYO Müdür Yardımcısı Taha Aslanlı, Özel Optimed Hastanesi Genel Koordinatörü Ayhan Aslan ile Başhekim Recep Çalışkan, İlçe Müftüsü Vehbi Veli Bardakçı ile veliler,. Öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.


 

SAĞLIK EKİPLERİNİN GÖZETİMİNDE AÇILIŞA GELDİ

Bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle Özel Optimet Hastanesi’ne kaldırılan ve kalp ameliyatı olması kararlaştırılan Müjgan Karagöz, çocukların mutluluğuna ortak olmak için kendi hayatını riske atarak doktorundan aldığı özel izinle sağlık ekiplerinin gözetiminde ambulansla okula getirildi. Ona eşi Serkan Karagöz eşlik etti.
 

MUTLULUK VE ACIYI AYNI ANDA PAYLAŞTILAR

Saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren hayırsever Serkan Karagöz, “Eğitime gönüllü insanların özellikle ebediyete göç etmiş bütün ölmüşlerin ruhları şad olsun, yaşayanlara da sağlık ve afiyet diliyorum. İki olayı birden yaşıyoruz. Güzel olayımız sizlerle birlikte olarak sıcak yuvamızın okul olması, nice evlatlarımız yetişmesi bizim için büyük bir onur kaynağıdır. Ancak bununla birlikte acı olayımız da sevgili eşimin kalp ile ilgili bir ameliyatı var. Mutluluğu ve acıyı sizlerle paylaşıyoruz. Eşimin ameliyatında hepinizin dualarına ihtiyacımız var. Bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu özel günümüzde bizleri bu yaşlara getiren annem ve babam da aramızda onlara da sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

GÜÇ BİRLİKTELİĞİNE İHTİYAÇ VARDI

Serkan Karagöz’ün ardından kürsüye gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise yaptığı konuşmada, “Bir gönül zenginliği içerisinde bulunan hayırsever çiftimizi öncelikle tebrik ediyorum. Müjgan hanıma da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Müjgan-Serkan Karagöz çifti Çerkezköy de bir gönül zenginliği içerisinde yıllardan beri yaşadıkları hayatlarını idame ettirdikleri evi Çerkezköy’ün çocuklarına armağan ediyor. Geçmişte yine aynı şekilde engelli okullarını bağışladılar. Çerkezköy’ün güzelliği de burada eğitim camiasına çok ciddi şekilde hayırsever destekleri var. Bunları gördükçe gururumuz, mutluluğumuz bir kat daha artıyor. Çerkezköy son 7 ayda eğitim açısından ivme kazandı. Öncelikle Çerkezköy de devlet ve hayırsever yatırımlarıyla neredeyse 2’li eğitimden 3’lü eğitime doğru giden yoldan bir anda çok hızlı bir ivme ile tekli eğitime doğru geçişi yakalayabilme hamlesini ortaya koyan Valimize, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan’a ve bu konuda göreve geldiği günden bugüne kadar çok önemli adımlar atarak Çerkezköy’ün eğitim anlamında ki eksikliği gidermek adına çok önemli adımlar atan Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze şahsım adına Çerkezköy’lü bir vatandaş olarak bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum. Çerkezköy’ün bu birleşime hayırseverleriyle devlet yatırımlarıyla yerel yönetimleriyle bir güç birlikteliğine ihtiyacı vardı. Bunu gösteren katkı koyan herkese şükranlarımı sunuyorum. Okulumuzun Çerkezköy’e hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.


 

ÇALIŞMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan da yaptığı konuşmada, “Bizler için mutlu bir gün 2017-2018 eğitim öğretim yılını da Malkara da bir hayırsever tarafından yaptırılan eğitim kurumumuzda başlatarak açılışı gerçekleştirmiştik. Hamdolsun ikinci haftasının son mesai günü günlerin en hayırlısı olan Cuma gününde de yine bir hayırseverlerimizin bağışladığı bir okul açılışıyla gerçekleştirdik. Şunu söyleyebiliriz ki bu yıl Tekirdağ da eğitim öğretim hayırlı ve bereketli başladı. Önümüzdeki ayda kısa süre içerisinde Memur sokaktaki diğer bir okulumuzun açılışını gerçekleştireceğiz ve aynı yerde inşallah ikinci okulumuzun da temelini atacağız. Bizler Tekirdağ üzerinde Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkemizin geleceği için geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve onların yarınları için elimizden geldiğince çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Zira inanıyoruz ki hakim milletler ile mahkum milletler arasında ki en önemli fark nitelikli eğitilmiş insan gücüdür. Bizlerde eğitilmiş ve nitelikli insan gücümüzün artırılması yönünde elimizden geldiği ve gücümüzün yettiği sürece çalışma gayreti içerisindeyiz” dedi.
 

İLİKLENEN GÖMLEĞİN İLK DÜĞMESİDİR

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde iki önemli konuya hedeflerini yönlendirdiklerini sözlerine ekleyen Ulusan, “Bir tanesi ilimiz özelinde göç alması nedeniyle fiziksel eksikliklerimizin karşılanması. Diğer nokta ise akademik başarımızın önemli ölçüde yükseltilmesi gayreti olacaktır. Fiziksel anlamda ki eksikliklerimiz şu anda hali hazırda 404 resmi 104 özel olmak üzere 508 tane eğitim kurumumuzla eğitim öğretim hizmetlerini sürdürmekteyiz. Bunlardan 41 tanesi 2’lik öğretim yapmakta diğerleri ise tekli öğretimlerini sürdürüyor. Hali hazırda derslik ihtiyacımız 697 olarak gözükmekte ancak temel eğitimde devlet yatırımı olarak 18 yatırım ile 337 yeni derslik, devlet yatırımında 13 yatırım ile 277 derslik 2 spor salonu ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon. Yine hayırseverler yapımı ile 16 yatırım ile 312 derslik ve toplamda 47 yatırımda 926 derslik 2 kapalı spor salonu ve 200 öğrenci kapasiteli bir pansiyon inşallah 2019 yılı itibariyle Tekirdağ ilimizin hizmetine sunulacak. Bu rakamların Çerkezköy özelinde ki kısmı ise 7 temel eğitim 5 devlet yatırımı 7 hayırsever ki bir tanesi de bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz anaokulumuz olma üzere toplamda 19 okul olmak üzere bir kapalı spor salonu ve 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu inşallah Çerkezköy bu yatırımlardan payını almış olacak. Okul öncesi eğitimin önemi de vurgulamak gerekiyor. Zira Başbakanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın da ifade ettiği gibi yakın zamanda okul öncesi de zorunlu eğitime dahil edilecek. Bizlerde bu bilinçle ilimizde yüzde 70’ler seviyesinde olan okul öncesi eğitime katılımı her geçen gün daha yukarılara taşımanın gayreti içerisindeyiz. Hedefimiz 5 yaşta yüzde yüz okul öncesi okullaşmayı ilimize sağlayabilmek. İnanıyoruz ki okul öncesi eğitimde iliklenen gömleğin ilk düğmesidir. Takdir ederseniz ki bu düğme yanlış iliklenirse ondan sonrasını düzeltmek hiçte kolay olmaz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürme gayreti içerisindeyiz. Hayırseverlerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.


 

HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’ın ardından kürsüye davet edilen Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, rahatsızlık geçiren Müjgan Karagöz’e geçmiş olsun diyerek başladığı konuşmasında, “Müjgan kardeşime yaptığı hayırların karşısına çıktığını ifade etmek istiyorum. Çok daha güzel hayırlara vesile olalım diyorum. Bu ülke çok güzel birlik ve beraberliği 15 Temmuz da herkese gösterdik. Hükümetimiz devletimiz elimizden geldiğince tüm dünyayla uğraşmasına rağmen birçok desteğini milli eğitime de veriyor. Desteklerimiz her zaman devam edecek. Okulumuzun Çerkezköy’ümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 

HÜKÜMETİMİZ ÇOK DESTEK VERİYOR

Son olarak kürsüye gelen Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise, “Öncelikle Müjgan Karagöz kardeşimize geçmiş olsun diyorum. Bundan sonra da bu güzel eserlerin meyvelerini birlikte görmeye devam edeceğiz. Kendisine Allahtan şifalar diliyoruz. Eğitim çok değerli ve önemli bir yatırımdır. Eğitime ve insana yapılan her türlü hizmet en hayırlı hizmet diye düşünüyorum. Bu açıdan Çerkezköy’ü bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Çünkü Çerkezköy’deki hayırseverlerimiz diğer ilçelerimize de insanlarımıza da örnek kişilerdir. Geldiğim günden beri Çerkezköy ilçemizde her hafta hemen hemen bir hafta protokol imzalıyoruz ve güzel şeyler oluyor. Tüm hayırseverlerimiz devletimiz yerel yönetimlerimiz hep birlikte birlik ve beraberlik içinde inşallah çocuklarımızın eğitim aldıkları okullarımızı en iyi şekilde tamamlayarak ve tekli eğitime ulaşmak için gayret sarf ediyoruz. Sağ olsun hükümetimizi bu konuda bize çok destek veriyoruz” dedi.
 

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ

Yapılan okullarda verilen eğitim kalitesinin de yükseltilmesini sözlerine ekleyen Vali Ceylan, “Bu konuda milli eğitim olarak ciddi çalışmalara başladık ve inşallah başaracağız. Tekirdağ’da eğitim alan çocuklarımızın gelecekte gerçekten bu ülke için bu asil millet için en iyi şekilde yetişerek bizleri temsil etmelerini sağlamak için bizler çalışmak zorundayız. Bize emanet edilen yavrularımızı en iyi şekilde korumakta bizlerin en önemli görevi. Bunun için de gerek emniyet teşkilatımızla gerek okul yöneticilerimizle gerekse velilerimizle yapmış olduğumuz çalışmalarla okulda ki okul güvenliği tedbirlerini de en iyi şekilde alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Çünkü biz bu neslimizi korumak zorundayız. Onları her türlü kötü alışkanlıktan korumak zorundayız. Onların gelecekte fikri hür irfanı hür nesiller olarak yetişmesi için gayret sarf etmek hem bedenen hem ruhen sağlıklı nesiller oluşmasına çalışmak zorundayız. Bunun bilinciyle inşallah çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” diye konuştu.


 

ANAOKULUNU GEZDİLER

Yapılan konuşmaların ardından Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları Topluluğu kısa bir gösteri sergiledi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri anaokulu gezdi. Kokteyl programının ardından tören sona ererken, rahatsızlığı bulunan ve program boyunca yanında sağlıkçı ile hareket eden Müjgan Karagöz ambulansla alınarak tedavi gördüğü Özel Optimed Hastanesine götürüldü.

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Eşi ile birlikte isimlerinin yaşatıldığı Müjgan-Serkan Karagöz Anaokulu’nun açılışının ardından ambulansla Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi’ne kaldırılan Müjgan Karagöz, hemen kalp ameliyatına alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından Karagöz servisteki odasına alındı.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (3)
ilker 4 yıl önce
Geçmiş olsun Rabim sizleri korusun ALLAHa emanet olun sayğılar.
Ali Bedirli 4 yıl önce
Müjgan hanıma allah acil şifalar versin insallah Serkan abicim çocuklarımızın okumaları için yapmış olduğunuz bu iyilik için allah razı olsun
Bafrali 4 yıl önce
ILK ONCE MUJGAN HANIM A ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN SERKAN BEY I DE TEBRIK EDERIM BU GUZEL OLAYLARINDAN DOLAYI COK GUZEL OLAYLARA IMZA ATIYORLAR
Namaz Vakti 18 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 20 39
3. Hatayspor 21 35
4. Başakşehir 20 34
5. Adana Demirspor 21 34
6. Fenerbahçe 21 33
7. Beşiktaş 21 32
8. Alanyaspor 21 32
9. Gaziantep FK 21 31
10. Sivasspor 21 30
11. Karagümrük 21 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 21 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 21 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 22 43
4. West Ham United 22 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 20 28
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 21 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 20 34
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 20 17
19. Cadiz 20 14
20. Levante 20 11