Önce mevlit okutuldu, sonra aşure dağıtıldı

Çerkezköy’de bulunan Bireylerin Eğitimini Destekleyenler Derneği Genel Başkanı Fuat Çata önceki gün düzenlediği programda Aşure günü vesilesiyle aşure dağıtımı yaptı. Aşure dağıtımı öncesinde ise şehitlerimiz için mevlit okutuldu.

Önce mevlit okutuldu, sonra aşure dağıtıldı
Çerkezköy Bakış - Bireylerin Eğitimini Destekleyenler Derneği Genel Merkezi aşure programı düzenledi.
MÜFTÜ TUNA DA KATILDI
Önceki gün saat 14:00’da düzenlenen programa Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve dernek üyeleri katıldı. Program öncesi kısa bir açıklamada bulunan Bireylerin Eğitimini Destekleyenler Derneği Genel Başkanı Fuat Çatal, “Aşure günü vesilesiyle aşure dağıtımı yapacağız. Birlik ve beraberliğimizi daha diri tutmak için hepimizin bir arada olması lazım. Ayrıca vatanı ve milleti için şehit düşmüş askerlerimiz içinde aşure dağıtımı öncesinde mevlit okutacağız.” dedi.
MEVLİT OKUTULDU
Program ilk olarak şehitlerimiz için mevlit okuma programı ile başladı. Mevlit okunmasının ardından hazırlanan aşureler davetlilere ve vatandaşlara dağıtıldı.
banner287
GEÇTİĞİMİZ AY KURULDU
Bireylerin Eğitimini Destekleyenler Derneği (BİDER), kuruluş çalışmalarını tamamlayarak Eylül ayında Çerkezköy Fatih Mahallesi Malkoçoğlu Caddesi Çiler Sokak’ta faaliyete başladı. Dernek, Fuat Çatal başkanlığında 11 üye ile kuruldu.
“Birebir ilgi bir bireyi, bir bireyi bir nesli, bir nesil bir milleti, bir millet dünyayı değiştirir” misyonu ile yola çıktıklarını kaydeden dernek başkanı Fuat Çatal, “Din, dil, ırk, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin tüm insanlığı kucaklayıcı, eğitim, kültür ve sosyal alanlarda faaliyetler düzenleyen, sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur” dedi. Dernek çatısı altında hem bireylere eğitim verilmesi, hem de eğitimi destekleyenlerin bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 15:17

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306