"Önümüzdeki 5 yıla da talibim"

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay, seçim çalışmaları kapsamında Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki Dostlar Kıraathanesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Görevi devraldığı tarihten bu yana yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Akay, önümüzdeki 5 yıl içinde hizmet etmeye talip olduklarını belirterek destek istedi.

"Önümüzdeki 5 yıla da talibim"

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, seçim çalışmalarına devam ediyor. Ev ziyaretlerinin yanı sıra Akay, derneklerde ve kahvelerde vatandaşlarla bir araya gelmeyi sürdürüyor. Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki Dostlar Kıraathanesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Akay, yaklaşık 5 yıl önce Çerkezköy halkının teveccühü, Allah’ın izni ile Belediye Başkanlığı görevine seçildiğini belirterek, “Belediye kapısından içeri girerken parti rozetimi çıkardım ve herkesin Belediye Başkanı olacağımı söyledim. Görev sürecim boyunca herkese eşit ve ortak hizmet etme anlayışıyla çalışmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kentimiz 81 ilden göç alıyor. Bu vatandaşlarımızı Çerkezköylülük bilinci ile ortak hemşericilik anlayışında buluşturmaya gayret ettik. Bizler işimiz, aşımız için bu topraklarda buluştuk. Çerkezköylülük bilincini oluşturmak ve kültürümüzü yaşatmak adına hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

“KANALİZASYONLAR ARTIK DERELERE AKMIYOR”

Veliköy’e bölgenin en modern ve şık Düğün Salonunu yaptıklarını, büyük bir park ve yeşil alan kazandırdıklarını ifade eden Akay, “Çerkezköy’ün derelere akan kanalizasyonlarını toplayarak, Veliköy Mahallemizde yapılan Arıtma Tesisi’ne ulaşmasını sağladık. 5 yıl önce su taşkınları ile ani sel basmaları ile anılan Çerkezköy’de yaşanan sıkıntıyı İmar Sahası Taşkın Koruma işi ve Çorlu Deresi’ndeki çalışmalar ile ortadan kaldırıldık. Artık Küçük Sanayi Sitesi, İmar Sitesi, Kartal Sokak gibi noktalardaki yüzlerce ev ve iş yerini su basmıyor.” dedi.

“KIZILPINAR’DA ALT YAPI BİTTİ, ÜST YAPI TAMAMLANIYOR”

Göreve geldiğinde Kızılpınar’da içme suyu hattının değiştirilmesi sonrası onarılmayan, çamur içinde yolları devraldığını belirten Akay, “Bunun yanında yıllardır görmezden gelinen bir altyapı sorunu da vardı. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Ya biz de bu altyapı sorununu görmezden gelip hemen üstyapı çalışmalarına başlayacaktık ya da Kızılpınar’ın bu kanayan yarasına merhem olmak için altyapı sorununu ortadan kaldıracaktık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Kızılpınar Mahallemizde 85 kilometre kanalizasyon hattı, 4 kilometre de yağmursuyu hattı döşendi. Tüm parsel bağlantıları yapıldı. Kasım 2016’da başlayan altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra Kasım 2017 itibari ile başlayan yol çalışmalarımız bugün bitme aşamasına geldi” diye konuştu. Kızılpınar Mahallesi’nde 250 sokak ve 17 caddede altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Akay, “Yapılan çalışmalar sayesinde Kızılpınar sakinlerimiz çamurlu yollardan kurtuldu. 1 yıl önce Mahalle sakinlerimizden gelen taleplerin yüzde 95’i yollarla ilgiliydi. Bugün ise gelen taleplerin yüzde 85’i park ve yeşil alan düzenlemeleri ile ilgili. Bundan sonraki süreçte ilçe merkezimizde 8 mahallemizde yaptığımız park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarının aynısını Kızılpınar Mahallemizde de gerçekleştireceğiz. Diğer mahallemizde olduğu gibi Kızılpınar’da da vatandaşın olan alanları revize edip, tekrar vatandaşlarımızın kullanımına kazandıracağız. Önümüzdeki dönem Kızılpınar’da 22 adet park ve yeşil alan düzenlemesi yapacağız” dedi.

banner287

“KÜLTÜR MERKEZİ VE KENT PARK AÇILIYOR”

Çerkezköy’ü Büyükşehir Belediyesi’nin 27 milyon TL’lik yatırım ile Kültür Merkezi yapımına başladığını ve 14 Şubat’ta hizmete açılacağını belirten Akay, “Yüzme Havuzumuzun temeli atıldı. Kent Park’ta ikinci etapta bitme aşamasına geldi ve 20 Şubat’ta açılışını yapacağız. Kent Park’ı Fatih Camii’ne bağlayan Pınarca Deresi’nin etrafının yaşam alanı haline getirdik. 10 yıldır atıl durumda bulunan İstasyon Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu’nu yeniden düzenleyerek, 29 Ekim Spor Kompleksi haline getirdik ve çocuklarımız ile gençlerimizin kullanımına açtık. Çerkezköy genelinde tam 118 noktada park ve yeşil alan çalışması gerçekleştirerek, Çerkezköy halkının park ve yeşil alanlarını kendilerine modern bir şekilde iade ettik. Vatandaşlarımızın girmekten imtina ettiği, karanlık alanları düzenleyip, modern hale getirerek, onların kullanımına sunduk. Kartaltepe Piknik Alanı’nı yeniden düzenleyerek Çerkezköy halkının kullanımına modern bir şekilde açtık. Yetmedi bir de içerisine Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkını yaptık ve adını da 23 Nisan Parkı koyduk. Binlerce çocuğumuz aileleri ile birlikte burada güzel vakit geçiriyor” dedi.

“İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK”

Yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Akay, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Kavak Dere ıslah çalışmalarını tamamladık. Kentimizde eğitim açığının kapanması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Belediye ile vatandaşlarımızı buluşturmakla ilgili sorumluluklarımızı da yerine getirdik. İyi günde kötü günde vatandaşımızın yanında olduk. Taziye çadırı ve ikramı ile bakacak kimsesi olmayan vatandaşlarımıza evde yemek hizmeti ile dini ve milli bayramlarda, önemli günlerde halkımızla beraber olduk. Öğrencilerimize kırtasiye ve kıyafet yardımı ile vatandaşlarımıza erzak yardımı ile zor zamanlarında yanlarında olduk. Çorba Çeşmemizden her sabah akan çorba ile vatandaşlarımızı hatırlamışız. Kurban ve Ramazan Bayramlarında mezarlıklarda belediye olarak çiçek dağıtımını gerçekleştirdik. Kısacası 5 yıl boyunca vatandaşla iç içe olan, gönül Belediyeciliğini gerçekleştirmeye çalıştık” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Chp li
Chp li - 8 ay Önce

Yalanlarını gidip anca kahvelerde seni tanımayan halka sıkarsın işte böyle .. Senin dönemin bitti

Vatandas
Vatandas - 8 ay Önce

Bu arkadaşa kimse sormuyor mu 2014 te geldiği görev yerinde neden 2017 de çalışmalar başladı. Yoksa bir sonra ki seçim (Yani bu seçim) için göz boyamı diye. Ha birde alt yapı bitti diyor. Elektriği aşağıya almadilar kizilpinarda o yollar tekrar kazınacak ilerde ve bahar caddesinde ki trafik sorunundan da bahsetmiyorum hiç. Aaahh ahh bu Chp yıllardır olduğu gibi yine aynı.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510