Optimed 11 yaşında

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi, 11. Kuruluş yıldönümünü düzenlenen programda kutladı. Programda, hastanede çalışan 5 ve 10. yılını dolduran personellere plaket takdim edildi. 

çerkezköy bakış
Optimed 11 yaşında

Çerkezköy Bakış - Hastanenin terasında düzenlenen kutlama programına Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan, Başhekim Recep Çalışkan ve hastane personeli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Optimed Hastanesi Başhekimi Ayhan Arslan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da sizlerle Kuruluş Yıl Dönümü kutlaması gerçekleştiriyoruz, hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada yeniden bir kuruluş yıl dönümü kutluyorsak bu hepimizin başarısıdır. Özel Optimed Hastanesi olarak,  bundan 11 yıl önce kurulurken, herkes gibi bizim de hayallerimiz ve hayallerimizin gerçekleşmesi için hedeflerimiz vardı. Ama en önemlisi, hedeflerimize ulaşmak için, ailemizin bir parçası olmaktan mutluluk duyacak, güler yüzle hizmet edecek, ekip bütünlüğü içinde çalışacak bireylerle birlikte bu yolda devam etmekti. Başarı ancak bilgili, deneyimli, güler yüzlü, samimi ve işini seven, birbirine ve kuruma bağlı bir ekiple olurdu ve Optimed olarak böyle bir ekibe sahip olduğumuz için mutlu ve gururluyuz. 11 yıl boyunca bu yolculukta aynı inanç ve azimle çalışan siz değerli hekim arkadaşlarıma, sağlık personellerimiz ve çalışma arkadaşlarıma şahsım ve Optimed Yönetim Kurulu adına, bir kez daha teşekkür etmek isterim. Her daim başarılı ve birlik içinde çalışan bir ekip olduk, ekip olmanın ötesine geçip acılarımızda birbirine destek veren, güzel günlerde mutluluklarımızı paylaşarak çoğaltan Optimed Ailesi olduk.


 

BİRÇOK ALANDA YENİLENME GERÇEKLEŞTİRDİK
 

banner287
Bir çok alanda yenileme gerçekleştirdiklerini belirten Arlan, “İş hayatının getirdiği sorumluluklarınızı yerine getirmenin dışında, aile olmanın, insani duyguları yaşatmanın sorumluluğunu da canı gönülden yerine getiren bireyler olduğunuz için, Optimed Hastanesi yöneticileri olarak, şanslı olduğumuza inanıyorum. Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi 1. bina ve 2. binamızda bulunan birçok alanda yenilenme gerçekleştirdik. Bu tadilat döneminde, büyük özverilerle çalışan siz değerli ekip arkadaşlarıma, şahsım ve Yönetim Kurulum adına, anlayışınız ve destekleriniz için de çok teşekkür ediyorum. Yine hepimizin başarısıdır ki, binamız yeni, daha verimli, hastalarımız ve hasta yakınlarımız için çok daha şık alanlarda hizmet edecek duruma ulaştı. Optimed olarak, Çerkezköy ve Çorlu’da zamanla büyük bir aile olduk. 2017 yılında temelini attığımız, sizlerin de bizlerle birlikte heyecanlandığı Özel Optimed Kapaklı Hastanesinin, 2018 sonunda yapılması planlanan açılışı ne yazık ki anlaştığımız firmadan kaynaklanan sorunlar nedeni ile duraksamıştır.” diye konuştu.

“KAPAKLI’DA BİR OPTİMED SAĞLIK KURULUŞU YAPACAĞIZ”
 

Kapaklı’ya yapılan hastane ile ilgili de kısa bir açıklama yapan Arslan, “Bilinmesi gereken şudur: Optimed’den kaynaklanan, ekonomik ya da başka bir sebepten değil, arsa-bina sahibi firma tarafından anlaşma koşullarının yerine getirilmemesi nedeni ile projemiz duraksamıştır. Binanın bize taahhüt edilen teslim süresinde teslim edilmemesi ya da başka bir durumda, yasal haklarımız da saklıdır. Anlaşmış olduğumuz ilk veya alternatifli ikinci teklifler dahil olmak üzere, hukuki anlamda da, kurum olarak bizleri zor durumda bırakmayacak şekilde, hastane projemizi hayata geçirmeye ve bu yolda devam etmeye yine hazırız. Kayıtlarla, şahitlerle, elektronik yazışmalarla sabit olan, projesi Optimed yetkililerinin katkılarıyla hazırlanmış olan ve binanın hastane olması için yapılan resmi işlemlerin ve alınan ruhsat ile izinlerinin Optimed Hastanesi için alındığının bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak arsa-bina sahibi firma tarafından, tarafımıza henüz olumlu bir devam etme dönüşü olmamıştır. Şayet anlaşma sağlanamasa bile, biz Optimed Ailesi olarak o binada olmasa da Kapaklı’da bir Optimed Sağlık Kuruluşu yapacağız. Sizlerden her zaman olduğu gibi desteklerinizi, dualarınızı, bizim için kıymetli olan bu yeni hayalin heyecanını paylaşmanızı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

“ARTIK BİZİM DAHA FAZLA HAYALLERİMİZ VAR”
 

Optimed Hastanesi Başhekimi Recep Çalışkan ise yaptığı konuşmada, “Ayhan bey yaşadıklarımızın çok güzel bir özetini sundu. Ben şöyle diyorum; biz bu işe başlarken Trakya’nın en iyilerinde biri olmak için yola çıktık. Geriye doğru baktığımızda bunu da gerçekleştirdiğimizi gördük. Tabi hayaller bitmiyor, yine hayallerimiz var. Çalışanlarımız 400’ün üzerinde ve aileleri ile birlikte daha fazla kişi bu hastaneden geçimlerini sağlıyor. Artık bizim daha fazla hayallerimiz var, en iyi hastane olma yönünde devam etmesi zorunluluğumuz var. Burada çalışanların geleceklerinin devam etmesi. Benim bir hayalim daha var; tüm Optimed Hastanesine ilk girdikleri yer olmasından ziyade son çalışma yerlerinin burası olmasını diliyorum. Daha nice yıllara.” dedi.
Konuşmaların ardından 5 ve 10 yıl üzeri çalışanlara teşekkür plaketi verildi. Sonrasında ise 11. Yıl pastası kesildi ve hastane çalışanları canlı müzik eşliğinde eğlendi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306