Ordular seçim öncesi son toplantısını yaptı

17 Mart’ta seçime gidecek olan Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kongre öncesi son toplantısını yaptı. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Rahmi Uzun, kapılarının herkese açık olduğunu söyleyerek “Kongrede herkes aday olabilir, tek şart aday olacak ismin derneğe üye olmasıdır’’ dedi.

Ordular seçim öncesi son toplantısını yaptı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 17 Mart Pazar günü kongreye gidiyor.
“TOPLANTIDA BİR ARAYA GELDİLER’’
Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği genel kurul öncesi son toplantısını gerçekleştirdi. Pazar günü dernek binasında saat 17.00’da gerçekleştirilen toplantıya Dernek Başkanı Rahmi Uzun’un yanı sıra AK Parti Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ile dernek üyeleri katıldı. Toplantı öncesinde konuşan Dernek başkanı Rahmi Uzun, toplantıya katılımın az olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, “günler öncesinden 300 kişiye toplantı hakkında bilgi verdim ama katılım az oldu. Hafta içi bu toplantıyı yapsak katılım az olur düşüncesiyle hafta sonu yapmak istedik ama gene beklediğimiz çoğunluğu sağlayamadık. 17 Martta gerçekleştireceğimiz seçimde de yeterli çoğunluğu sağlayamazsak bizim için büyük bir sıkıntı olacak” dedi.
BAŞKAN OLMAK İSTEYEN HERKES ADAY OLABİLİR
Derneğin faaliyete geçtiği günden itibaren üye sayısının 225 olduğunu ifade ederek, “bugüne kadar üye çalışmaları yapmadık. Bunu seçimden sonra seçilmiş arkadaşlarla birlikte yapmayı istiyoruz. Seçim için 19 komisyon oluşturduk ve bunlara isimler belirleyerek tek bir başkanlıkta toplayacağız. Derneği kurduğumuzda seçimlere başka bir başkan adayı olmayacak gibi bir söylemimiz olmadı. Başkan olmak isteyen varsa tek şartımız derneğe üye olmaları ve grup oluşturarak seçimlere girmeleridir. Kurucu üyelerimizle birlikte kurduğumuz bu dernek bugüne kadar geldi ve buda kurucu üyelerimizin yardım ve destekleriyle oldu” diye konuştu.HIZLI YOL KAT EDEN BİR KURUM OLACAĞIZ
Dernek başkanının da denetlenebilir olmasını istediğini kaydeden Başkan Uzun, “oluşturduğumuz komisyonlar sayesinde Dernek başkanı da denetlenebilir hale gelecek. Böyle bir sistemde çalışan başka bir dernek daha yok. Araştırmalarım neticesinde bu şekilde çalışan Konya’da Sivaslılar Derneği var. Ne kadar da geç kalınmış bir dernek olsak da 17 Mart tarihinden itibaren siyasi bir kurum değil, hızlı bir yol kat etmesi gereken bir kurum haline geleceğiz. Herkesi derneğimize davet ediyorum” şeklinde konuştu.
SEÇİM HAKKINDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU
Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rahmi Uzun yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından derneğin faaliyetleri hakkında da bilgi vererek, seçimlerde yapılması gereken hususlar hakkında üyelere bilgilendirmelerde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayret
Hayret - 6 yıl Önce

nuran yeşil hanım sürekli bu derneğin içinde bulunuyor.çerkezköyde başka bir ordulu derneği daha var.hiç orada görmedik kendisini.süreki bu dernekte görüyoruz.ama sorsanız ordulu...ayrımcı ordulu...

ordulu
ordulu - 6 yıl Önce

iaynen katılıyorum. çköyde 2 dernek var ve gazetelerden gördüğüm sadece birine gittği. diğer dernekten sadece sıradan insanlar gidiyor sanırım.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510