Ordulular dernek çalışmalarını tamamladı

Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Rahmi Uzun’un kurucu başkanlığında kuruluş sürecini tamamlayarak faaliyetlerine başladı. Rahmi Uzun, Çerkezköy nüfusunun yüzde 19’luk kısmını Orduluların oluşturduğunu söyleyerek, “Bu kadar çok hemşehrinin bir arada olduğu bir toplumda tüm Orduluları bir araya getirmek adına Dernek oluşturma kararı aldık. 10 gün içinde dernek lokalimizi hemşerilerimizin hizmetine açacağız.’’ dedi.

Ordulular dernek çalışmalarını tamamladı
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kısa bir süre içinde açacakları lokal ile hemşerilerini ağırlamaya başlayacak.
RAHMİ UZUN BAŞKANLIĞINDA KURULDU
5 Kasım tarihinde Rahmi Uzun başkanlığında kurulan Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulunda Esat Çamyar, Ahmet Sarıkoca, Orhan Arslan, Beytullah Coşkun, İsa Karaman ve Ertan Erarslan yer alıyor.
“ÇERKEZKÖY’ÜN YÜZDE 19’UNU ORDULULAR OLUŞTURUYOR’’
banner287
Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Rahmi Uzun, dernek kuruluş çalışmalarını tamamladıklarını söyleyerek, “Çerkezköy’ün yüzde 19’luk kısmını Ordulular oluşturuyor. Şu an itibariyle 10 bin 134 Ordulu seçmen var. Bu kadar çok hemşehrinin bir arada olduğu bir toplumda tüm Orduluları bir araya getirmek adına Dernek oluşturma kararı aldık. Yaptığımız çalışmalar sonunda da dernek oluşum çalışmalarını tamamladık. 10 gün içinde dernek lokalimizi hemşerilerimizin hizmetine açacağız” dedi.
“AYNI ÇATI ALTINDA TÜM HEMŞERİLERİMİZE ULAŞACAĞIZ’’
Tüm hemşehrilerinin yanlarında olmak için bu oluşuma gittiklerini kaydeden Uzun, “bu kadar nüfusu yüksek olan bir ilçede aynı hemşehrilerin bir araya gelmesi ve kendi kültürel zenginliklerini oturdukları bölgeye lanse etmeleri adına bu oluşumu gerçekleştirdik. Bu sayede ilçe, belde ve köylerde bulunan Orduluların sorunlarını, sıkıntılarını öğrenme, mutlu ve hüzünlü günlerde yanlarında olma imkanı bulacağız.” diye konuştu.
“LOKAL YERİMİZİ BELİRLEYECEĞİZ’’
Çerkezköy Belediye Hizmet Binasının arkasında bulunan Efsane Çay Evi’nde geçici olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Çerkezköy Ordulular Derneği Kurucu Başkanı Rahmi Uzun, “ilk toplantımızı yaptığımızda 20 kişilik bir grup toplantımıza katıldı. Daha sonra yaptığımız ikinci toplantıda ise 100 kişinin üstünde bir katılım olması, katılanların da çok istekli görünmesi bizleri çok heyecanlandırdı. Pazar günü yapacağımız 3’ncü toplantıya da katılımın çok yüksek olmasını bekliyoruz. Yapacağımız toplantı ile genel bir değerlendirme yaparak lokal yerimizi belirleyeceğiz. Tüm Ordulu hemşerilerimizi pazar günü yapacağımız toplantımıza bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
OSMAN AKBAŞ
OSMAN AKBAŞ - 6 yıl Önce

hayirli olsun inşallah güzel anlamli işlere imza atilir tebrikler ahmet abinin olmasi dahada güzel

ali yerişenoğlu
ali yerişenoğlu - 6 yıl Önce

derneyimiz inş hayırlara vesile olur

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306