Ordulular Pazar günü kongreye gidiyor

Çerkezköy Ordulular Derneği, Pazar günü ilk olağan kongresine giderek yeni yönetimini belirleyecek. Derneğin kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Çerkezköy Ordulular Derneği Başkanı Rahmi Uzun, kongrenin güzel bir atmosferde geçmesini dileyerek tüm Orduluları kongreye davet etti.

Ordulular Pazar günü kongreye gidiyor
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ordulular Derneği’nin ilk olağan kongresi pazar günü gerçekleştirilecek.
YENİ YÖNETİM SEÇİLECEK
Çerkezköy Ordulular Derneği Başkanı Rahmi Uzun, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte önceki gün saat 16.30’da Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Rahmi Uzun, 17 Mart Pazar günü kongreye gideceklerini açıklayarak, “İlk kongremizi gerçekleştireceğiz. İnşallah güzel bir atmosferde gerçekleştirilecek kongrede yeni yönetim belirlenecek.’’ Dedi.
“BİR YILLIK ÜYE HEDEFİ 1000’’
Kuruluş sürecinin tamamladıklarını ifade eden Rahmi Uzun, şimdiye kadar derneğe 235 üye kaydı gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti: “Kapaklı dışında Çerkezköy’de yaklaşık 12 bin Ordulu’nun ikamet ediyor, her yıl yaklaşık 400 Ordulu Çerkezköy’e geliyor. Bizim 1 yıl içerisindeki hedefimiz 1000 üye kaydı gerçekleştirmek. Bunu da gerçekleştireceğimize inanıyoruz’’ diye konuştu.
“SOSYAL AKTİVİTELER DÜZENLEYECEĞİZ’’
Dernek olarak 10 öğrenciye burs vermeyi planladıklarını kaydeden Uzun, yaz aylarında da hemşehrilerine yönelik çeşitli sosyal aktivite düzenleyeceklerini söyledi. Rahmi Uzun, Çerkezköy’de Ordulular’ı bir araya getirmek için yola çıktıklarını kaydederek “Çerkezköy’de yaşayan Orduluları bir araya getirmek için dernek çalışması içerisinde girdik. Bu yolda dernekçiliği gerçek anlamda yerine getirmek için çalışıyoruz. “ dedi.


banner287

“TABELA DERNEĞİ OLMAK İSTEMİYORUZ’’
Tabela derneği olmak istemediklerini kaydeden Uzun “Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte Çerkezköylü Ordulular yararına faydalı çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede dernek içerisinde komiteler oluşturduk. Bu komiteler dernek başkanı gibi faaliyette bulunacaklar. Hemşehrilerimizin her türlü sıkıntısı ile ilgilenecekler’’ diye konuştu.
“KAPIMIZDAN SİYASET GİREMEZ’’
Derneğin kapısının herkese açık olduğunu ifade eden Rahmi Uzun, siyaseti dernek kapılarından içeri sokmayacaklarını söyledi. Çalışmalar noktasında hedefledikleri noktada olduklarını belirten Rahmi Uzun, şöyle devam etti: “Bizler koltuk sevdasında değiliz, buraya hizmet etmek için geldik. Bunun için buradayız. Asla koltuk sevdasında olmadık, olmayacağız da. Hem yönetim hem de üyelerimizin toplantılara devamını esas alıyoruz. Devamsızlık yapanlar hem yönetimden hem de üyelikten çıkarılıyor.’’
“DERNEĞE CENAZE ARACI İLE AMBULANS KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’’
Uzun, göreve gelmeleri halinde derneğe 1 adet ambulans ile cenaze aracı kazandırmayı hedeflediklerini söyleyerek tüm Orduluları kongreye davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306